(1:3, 3:0, 3:2, 0:3, 0:3)

Průběh dne, výsledky, statistiky, reakce hráčů, ...

Update 0:31
12:15

Od našeho zpravodaje přímo v Alexandra Palace se dozvídáme, že Sláva je již v players room a poté co si dal dal čaj se slivkou se rozhazuje. V místnosti pro hráče je celkem 6 terčů, nealko bar a jídlo pro hráče zadarmo k dispozici. Do tohoto prostoru si hráč může vzít jen jednoho hosta a zodpovídá za jeho chování. Předpisové oblečení je samozřejmostí.

13:15

Z dojmů z prvního zápasu na pódiu utkvěl Slávovi fakt, že mají velmi dobrou vodu s ledem, prostě pohoda :-), ale zpět k dnešku, před chvíli byl za Slávou Keith Deller ze SKYsports a vyzvídal na Slávovi oblíbené zavírání atd. kvůli kamerám. Zavzpomínali si Slávou, že spolu hráli v Praze páry na těch hroznejch terčích (míněno softech, to řekl Keith ne já :-)) , no jako všichni cizáci byl unešen z krásy našich něžnějších poloviček. Za 1 hodinu a 15 minut to začne. Na místě je už i soupeř a rozhazuje se.

Miloslav Navrátil

14:50

Sledujeme zápas (cca 20 lidí) ve Venue 73 na Letné a v perfektní atmosféře jsme viděli první set kde Sláva mohl srovnat z 0:2 na 2:2, ale nakonec soupeř vyhrál set 1:3. Druhý set zvládl Sláva skvosně a vyhrál ho jasně 3:0. Sláva pokračuje ve vynikajícím dablování ze včerejška což zmiňují i angličtí komentátoři. Díky tomu vyhrává 3. set 3:2 a vede 2:1 a podává na vítězství. Jenkins mu ovšem proráží podání 0:3, když v 1. a 3. legu minul vždy jednu šipku na dabla. Navrátil začal pátý set 180, ale Jenkins odpověděl úplně stejně a v rozhodujícím setu vítězí opět 3:0.

1. set 1:3, 2. set 3:0, 3. set 3:2, 4. set 0:3, 5. set 0:3

Celkem tedy prohra 2:3 na sety, ale po super výkonu s pěti 180 a jedním zavřením 12. šipkou. Škoda minutého dabla při zavření 121 ve 2. legu posledního setu.

Statistiky:

Sláva 5x180, 12x140+, 17x100+, Ave 27,71 (83,12)

Andy 3x180, 10x140+, 23x100+, Ave. 28, 93 (86,80)

16:15

Prvni SMS od Slávy po zápase: Prvni pocity nejsou velke zklamani, chce to vicekrat hrat pred publikem a kamerami.

16:40

Článek o zápase na planetdarts.tv

Andy Jenkins otáčel z 1:2, aby porazil Miloslava Navrátila na Ladbrokes.com WCH.

Český kvalifikant, který porazil v předkole Rizala Barellana 5:0 předvedl statečný výkon včetně 5 maxim předtím než byl sestřelen šesti v řadě legy od Jenkinse.

Jenkins začal zápas dobře a vyhrál první set 3:1, ale Navrátil odpověděl ve druhém setu, když si vzal všechny 3 legy.

Ve třetím setu zlepšili oba hráči svoji hru. Jenkins si vzal zavřením 94 první leg, ale Sláva srovnal 12. šipkovým legem včetně dvou 180tek. Jenkins se vrátil 15. šipkovým legem, ale Navrátil srovnal a v rozhodujícím legu zaskočil loňského semifinalistu dvěma 140 a zavřením 51.

Potom ale rodák s Coshamu ožil a vyhrál 6 po sobě jdoucích legů a vyhrál zápas.

Ve 4. setu D5 prorazil podání a zavřením 110 srovnal na 2:2.

Jenkins byl v rozhodujícím setu v absolutním laufu a zavřel 15., 14. a 16. šipkou, aby si zahrál ve 2. kole s Alanem Tabernem.

20:00

Co řekl Andy Jenkins o utkání:

"První set jsem vyhrál docela přesvedčivě, ale on se vrátil do zápasu fantasticky dobře."

"Za stavu 1:2 jsem začal panikařit, myslel jsem že vypadnu, ale bojoval jsem dál a nakonec ho zlomil."

Miloslav hrál velmi dobře, byl to pozoruhodný výkon. To ukazuje kvalitu šipek ve světě, teď už prostě není lehkých zápasů".

"Soupeř mne přeskóroval a byl proto nahoře. Zaprvé jsem to vzal na lehkou váhu a to jsem neměl dělat, ale poučil jsem se a můžu se těšit na zápas Alanem Tabernem."

22:20

Naše výprava v čele se Slávou se rozloučila s Alexandra Palace, kde si Sláva užil gratulace od hráčů, ochranky i fanoušků, po převlečení na hotelu se vydali do hospůdky, kde Sláva v minulých dnech trénoval a dostalo se jim skvělého uvitání a majitel Jason poslal do placu nějaká piva a víno. Náš zpravodaj zmiňuje fakt, že na SKY sportu komentátoři říkají, že by v Praze měla proběhnou party na oslavu (já jsem pro :-)). Je pravdou, že se ke Slávovi vraceli několikrát během dalších zápasů a střihli ho i v hledišti. Miloslav si tak užívá slávy :-) a řekl, že bude i v Anglii pokud to bude nutné, jde do toho prostě naplno, jak kvůli sobě tak aby mladí steelaři měli motivaci. Tolik náš zpravodaj z dějiště.

22:40

Za sebe musím Slávovi poděkovat za skvělou reprezentaci České republiky, nesporně se zapsal do paměti všech kteří ho neznali jako hráč, který má naprosto nekompromisní dabl TOP, což je výborná vstupní pozice do okruhu PDC, nepřijet na první turnaj jako naprostý no name. Byl to mega zážitek fandit někomu v přímem přenosu na téhle úrovni. Slávo, díky.

23:00

Pikolík: Přidávám se k Lenonovi s poděkováním. Byl to skvělý pocit sledovat Slávu jak hraje s hráčem světové špičky a navíc vidět, jak měl po 2 třetiny zápasu navrch ... K senzaci chyběly 3 legy navíc k výkonu předvedenému zejména v 2. a 3. setu. Pevně věřím, že když Sláva do toho půjde, má solidní šanci v průběhu roku všem na okruhu PDC ukázat, že se s ním musí počítat... A proto GOOD LUCK!