Turnaj pokračoval čtvrtfinálovými duely....
Čtvrtfinálové výsledky a stručné postřehy

Terry Jenkins 4-2 John Part

(3-2, 3-2, 2-3, 3-2, 0-3, 3-2)

Zápas jsem neviděl. Terry Jenkins vyhrál navzdory slabšímu průměru nad úřadujícím mistrem světa (81,89 oproti Kanaďanovým 85,35…) a zajistil si účast v dnešním semifinále. Kdybychom sečetli odehrané legy, zápas by skončil nerozhodně, nicméně hraje se na vyhrané sety, nikoliv na legy či jiné statistiky. Za zmínku stojí, že Part v zápase předvedl velmi silné zavírání (157, 129, 126, 124 a 117), přičemž ještě při závěru 132 minul double 16 po dvou bullech. Ke kýženému úspěchu to však nevedlo a Jenkins tak zopakoval loňskou výhru nad stejným soupeřem, kdy ho v semifinále pokořil 5:3.

Raymond van Barneveld 4-1 Colin Lloyd

(1-3, 3-0, 3-1, 3-0, 3-2)

Začátek zápasu sice patřil Lloydovi, který pro sebe získal první set, nicméně poté Barneveld hru zpřesnil a dokonce již nepřipustil žádný obrat. Nutno podotknout, že Jaws mu k tomu napomáhal četnými netrefenými doubly, a to jak v při otvírkách, tak při zavírání. Jako jeden z klíčových okamžiků označil Barneveld brilantní finiš 170 ve třetím setu za stavu 2:1 na legy, kdy Lloyd měl na počítadle 60 a zřejmě by set srovnal a podával, což by mohlo znamenat i stav 2:2 na sety. Holanďan však parádně stosedmdesátku zamáznul a ujal se vedení 2:1 na sety. Průměry obou hráčů nijak oslnivé (85,3 Barney ku 75,8 Jaws)

Phil Taylor 4-1 Andy Hamilton

(3-0, 3-0, 3-0, 1-3, 3-1)

Opět famózní Power. První 3 sety nedovolil Hamiltonovi skoro vůbec nic… Psal jsem si závěry a zavíral první set proti podání 14., 14. a 13. šipkou, druhý set při svém 17., 15. a 16. a třetí set pak 13., 15. a 17. šipkou, což znamenalo průběžný průměr 100,95 na šípy… Poté trošinku polevil a čtvrtý set vyhrál Hammer poměrem 3:1 (své legy zavíral pokaždé 17. šipkou). V poslední setu pak Power zavřel své legy 19., 14. a 12. šipkou, přičemž poslední leg ozdobil závěrem 141 na double 12. Celkový průměr mu tedy klesl na 98,6. Nutno podotknout, že Hammer nehrál vůbec zle, ale na Taylora to zkrátka v tomto turnaji nestačí. Pokud Philovi vydrží forma, o vítězi nepochybuji.

Mervyn King 4-2 Dennis Priestley

(3-2, 3-0, 0-3, 1-3, 3-0, 3-2)

Přál jsem postup Priestleymu. Zápas měl svou kvalitu. King se ujal vedení 2:0 na sety, nicméně Dennis dokázal přidat a vyrovnat na 2:2. V té chvíli jsem věřil, že to Priestley dotáhne do vítězného konce. King ale v pátém setu opět přidal a postup už si vzít nenechal.

Dnešní semifinále začínají v 8:30 h našeho času: