+420 602 227 909

WDF/BDO Lakeside WDCH 2008 - 9. den

13. 01. 2008
0

Mark Webster se stal v Lakeside County Clubu Mistrem světa WDF/BDO po vítězství 7:5 na Simonem Whitlockem.
Mark si tak zkompletoval trojkorunu pretižních WDF/BDO titulů k vítězství na Europe Cupu 2006, na World Cupu 2007, přidal titul nejpretižnější. Stal se po Leightonu Reesovi a Richie Burnettovi třetí hráčem z Walesu, který to dokázal.

Zdroj Darts4you

Mark Webster - Simon Whitlock 7:5

(3:0, 3:2, 3:0, 1:3, 0:3, 3:2, 0:3, 3:1, 0:3, 3:1, 0:3, 3:1)

Vyrovnané finále rozhodovali opět pětisetové legy, které 2x zvládl lépe Webster, o vyrovnanosti svědčí jak statistiky, kde byl o něco lepší Australan tak poměr vyhraných legů 22:22.

Mark Webster vletěl do finále jako střela a proti šipkám vyhrál první set 3:0, pak si podržel svoje podání 3:2 a další opět proti šipkám 3:0 což znamenalo vedení 3:0 na sety.

V dalším setu Mark polevil ve skórování a Whitlock si vzal jedno podání zpět a hned 3:0 se zavřením 124 vyhrál další set. V šestém setu proti šipkám šel Whitlock do vedení 2:0 a zdálo se, že srovná, ale Webster 13., 13. a 14. šipkou set otočil a udělal zde podstatný krok k titulu. Simon si v dalším legu podržel podání dalším čistým setem a snížil na 4:3.

Rovněž dál si hráči drželi svoje podání Mark 3:1 (5:3), Whitlock opět čistým setem 0:3 (5:4) a to vše ještě jednou 6:5.

Ve dvanáctém setu Webster odolal náporu Australana (100, 180, 100), zápisem 140, 140, 180, a 41 zavřel 11. šipkou. Whitlock mu v dalším legu zápisem 180, 100, 121, a zavřeno 100 také 11. šipkou rázně odpověděl.

V dalším legu proti podání Simon dvěma 140 vyvinul tlak a mohl zavřít 61, ale místo greenu trefil bull a po sehrávce minul D4, Mark si pak využil připraveného dabla 20 na vedení 2:1 v setu.

V posledním legu si držel Simon výhodu hozenou 140 v třetím odhodu, ale Webster na ní odpověděl 180 a když pak Whilock minul D16 na zavření 106, Mark si šestkou sehrál D20, minul dovnitř, ale třetí šipka již mířila do D10 a znamenala pro Walesana zisk titulu a s ním spojenou prizemoney 85 000 GBP.

Webster (60+) 43, (100) 52, (140) 28, (180) 13, průměr 30,69

Whitlock (60+) 49, (100) 65, (140) 23, (180) 15, průměr 31,31

Kompletní pavouk turnaje ZDE na webu BDO. Kliknutím na jméno hráče získáte podrobné statistiky zápasu!

Celkové statistiky všech hráčů ZDE.

Na turnaji padlo 232x 180 a celkový průměr turnaje byl 29,32, tj. 87,92. Nejlepší průměr v celém turnaji měl Darryl Fitton 31,81, tj. 95,43, včetně nejlepšího průměru za jeden zápas 33,57 ajko jediný tak překonal průměr 100 na 3 šipky.

Jedna zajímavost o Whitlockovi. Ten jedním z mála hráčů, kteří na MS debutovali v PDC a až pak v BDO. Simon hrál v roce 2003 MS PDC a v 1. kole porazil Manleyho 4:1 a ve 2. kole prohrál s Richie Burnettem 3:5.