PDC Ladbrokes.com WDCH 2008 - Day Two

19. 12. 2007
0

Papíroví favorité s odřenýma ušima ...
... tak by se dal charakterizovat včerejší večer. Bohužel jsem ani jedno utkání neviděl, pouze na Live Scoreboard s nervama sledoval zápas Taylor vs. Van Gerwen, a tak jen výsledky a krátký komentář.

Všechny zápasy nejenom že se hrály na 5 setů, ale všechny došly až do tzv. tiebreaku, tzn. hrálo se více než 5 legů v posledním setu. Průměr na 3 šipky se pohyboval většinou nad 90, což svědčí o narůstající kvalitě, nicméně vyrovnanost úvodních duelů prvního kola nebere mezí. Na 5 setů se kromě 1. utkání hrály doposud všechny. Nejblíže k překvapení měl včera určitě Michael Van Gerwen, který měl proti Philu Taylorovi ve 4. setu 1 šipku na výhru. Ostatní favorité taktéž museli sahnout na dno své koncetrace a v rozhodujícím 5. setu se naplno soustředit až ke kýženému závěrečnému double.

VÝSLEDKY:

Roland Scholten 3-2 Matt Clark (3-2,0-3,3-2,0-3,4-2)

Peter Manley 3-2 Toon Greebe (3-1,2-3,3-0,0-3,4-2)

Phil Taylor 3-2 Michael van Gerwen (3-0,0-3,2-3,3-2,5-3)

Mervyn King 3-2 Michael Rosenauer (3-2,3-0,0-3,2-3,5-3)

Za zmínku stojí i fakt, že např. Roland Scholten sice zápas dotáhl do vítězného konce, ale na legy v podstatě prohrál 10:12 :-))

Dnes je na programu celkem 10 zápasů, včetně očekávaného zápasu Slávy Navrátila od 14 h našeho času...

13.30 h: Akihiro Nagakawa v Anthony Forde (P)

14 h: Rizal Barellano v Miloslav Navratil (P)

14.30 h: Wes Newton v Jamie Caven

15.30 h: Denis Ovens v Colin Monk

16.30 h: Mick McGowan v Jason Barry

17.30 h: Barrie Bates v Gerry Convery

19 h: Bob Anderson v Jason Clark

20 h: Terry Jenkins v Kirk Shepherd