Mistrovství světa WDF/BDO - semifinále

10. 01. 2009
0

Boj o titul se blíží....
....sobotní semifinálové zápasy přinesly vše co taková utkání mají mít. Všichni aktéři předváděli parádní šipky, o dramatičnost nebyla nouze, soupeři se přetahovali o vedení a vítěz byl vždy znám po dramatickém závěru.

V prvním semifinále se utkali dva staří přátelé Tony OShea a Darryl Fitton. Oba již zažili v kariéře semifinále MS, ale nikdo finálovou účast. Jeden z nich měl tedy jistotu premiéry ve finále Lakeside. Šlo tedy o hodně. Zápas byl velmi vyrovnaný, přesto lépe do "bitvy o hrabství Cheshire" vstoupil Tony, který se postupně dostal do vedení o dva sety 4:2 a dokonce proti podání zvýšil své vedení na 5:2. Darryl pak zabral a skvělým setem snížil na 3:5 a dalším dokonce na 4:5. V posledním setu však Tony zkušeně zahrál důležité šipky a parádní zavření bullem ho po vítězství 6:4 na sety poslalo do vysněného finále. Dramatický souboj dvou přátel z dětství a spoluhráčů z teamu hrabství Cheshire tak skončil bullem, slzami Tonyho a spoustou přátelských gest a také přáním štěstí pro Silverbacka od Dazzlera, který mu bude v nedělním finále fandit.

Druhé semifinále mělo mistrovský nádech. Utkali se v něm dva bývalí mistři světa Ted Hankey a letitý kapitán anglické reprezentace Martin Adams. Pravda Tedův titul je již mírně zaprášený devíti lety prachu, kdežto Martinův z před dvou let je vlastně ještě v živé paměti. Dnes to ovšem nebylo znát. Hrabě Drákula hrál jak "za mlada" a pral do Wolfíka jednu 180tku za druhou, celkem jich dal úctyhodných 14. Oba hráči shodně předvedli zavření 161 a dohromady naházeli více než 200 hodů 100+. I toto druhé semifinále se neslo ve velmi vyrovnaném duchu. Ted strhl vedení 3:2 na svou stranu, ale Martin zabojoval a srovnal na 3:3. Byl to však opět Ted kdo urval sedmý set a šel do vedení, aby vzápětí získal i set osmý a dostal se již o dva před Martina. Nebyl by to ale Wolfie aby dal Drakulovi svou krev zadarmo a devátý leg si připsal na své konto Martin Adams. Přesto se nakonec projevil hlad po úspěchu na straně Teda, na kterém přecijen byla vidět větší uvolněnost a pohoda v zápase. Poté co dal svou 14 stoosmdesátku v zápase (celkově 27. v turnaji) si nechal 81 a suveréním zavřením T19 a D12 prošel do svého dalšího finále v Lakeside.

Bude to jistě zajímavé finále dvou poměrně nečekaných protagonistů. Debutant ve finálovém boji Tony OShea a ex-mistr světa z roku 2000 a poražený finalista z roku 2001 Ted Hankey. Bude to i o to zajímavější, že Ted Hankey za 20 let soubojů Tonyho OSheu ještě nikdy neporazil v zápase na podiu a má ještě v živé paměti porážku na World Masters z minulého měsíce kterou mu uštědřil právě Tony.

Nenechte si finále ujít, určitě to bude pěkná podívaná a za sebe bych poprosil, držte trošku palečky Tonymu. :-)