WDF/BDO World Darts Championship 2012 - finále

15. 01. 2012
Admin
0

Christian Kist z Nizozemí se stal ve Frimley Green mistrem světa WDF/BDO pro rok 2012.
Christian Kist - Tony O'Shea 7:5

Tony zahajuje vítězstvím v 1. setu 3:0, Kist odpovídá dvěma sety 3:2 a vede 2:1 na sety, Tony srovnává na 2:2.

Break Kista zavřením 12. šipkou a zavřením 121, celý set 3:0 a následně podržené podání na 4:2 na sety. Další leg proti šipkám a tím set 3:1 opět pro Kista, stejně jako další se šipkami, Kist předvádí skoro strojovou hru a vede 6:2.

Tony se zpět dostává dohry a trestá Holanďanovi chybičky 3:1, 3:1, 3:0.

Za stavu 6:5 zahajuje Christian, Tony jako první míjí D20 na Shanghai a Kist zavírá první šipkou, Tony opět míjí jednu šipku na dablu a Kist to využívá k vedení 2:0, v dalším legu stejný scénář, Tony jedna šipka na D14 letí do S14 a Christian Kist ukončuje zápas a stává se jako kvalifikant a debutant mistrem světa organizace WDF/BDO a vyhrává 100 000 GBP.

Je to poprvé co oba mistři světa WDF/BDO nepocházejí z ostrovů.