Skybet World GP...

25. 10. 2005
0

Včera večer začal další 'grandslam' PDC letošní sezóny ...
... v irském Dublinu. Většina šipkařů asi ví, že se jedná o jediný turnaj PDC, který se hraje systémem double IN/double OUT, což většinou přináší i zajímavé výsledky (např. v loňském roce se Phil Taylor rozloučil s turnajem hned v prvním kole, kdy podlehl kvalifikantovi Andy Callabymu).

Loňský titul obhajuje světová jednička Collin Lloyd a už včera měl docela namále, prohrával 0:1 na sety s Tomem Kirbym a rozhodující set pro sebe získal až díky brilantnímu otevření závěrečného pátého legu (160).

Další velmi pěkné utkání sehrál Dennis Priestley, který porazil v dramatickém utkání světovou čtyřku Rolanda Scholtena 2:1 na sety (2:3, 3:2, 3:1). Závěr vcelku famózní: Roland míjí za stavu 1:2 na legy double 18 nutný k zavření 156 a Dennis trestá závěrečnou 160 !!! Mr...t... :-)

Z papírových favoritů opustil turnaj John Part prohrou 0:2 se Stevem Beatonem

Ostatní výsledky prvního kola:

Roy vs. Warriner ml 2:0

Mardle vs. Sams 2:0

Welding vs. Harris 2:0

Newton vs. Hine 2:1

Systém turnaje je dá se říct v prvním kole dost hustej, protože 6 povedených legů stačí na výhru, což nedává moc šancí na 'vzpamatování se', když se někomu první set nepovede...

Turnaj vysílá po večerech stanice DSF a také nově upravené webové stránky PDC (za přístup je však nutné zaplatit roční poplatek GBP 25).