PDC - Day Six

28. 12. 2005
0

Včerejší program byl opravdu pikantní záležitostí…
V odpoledním programu nejprve Denis Ovens prohrál se Stevem Alkerem 1:4 na sety, poté alkáč Dennis Smith s famózním stylem odhodu šipky (připravit, schovat v dlani, zavřít oči, odhodit…) hladce přehrál Marka Walshe 4:0.
Utkání světové čtyřky Rolanda Scholtena s Tomasem Seylerem bylo možné již shlédnout v přímém vstupu na DSF od 16 hodin. V úvodu působil Roland o třídu lepším dojmem, začal 180-kou a ujal se vedení 2:0 na sety. Poté však jako kdyby z Tomasa spadla určitá dávka nervozity, hra se vyrovnala a nebýt některých promarněných příležitostí na double, mohl by to být mnohem zajímavější zápas. I tak Tomas dokázal snížit na 1:2 a pak na 2:3. V šestém setu si však Roland zajistil postup do osmifinále.

V následujícím utkání se střetl dvojnásobný mistr světa Dennis Priestley s Adrianem Lewisem (sparring partnerem Phila Taylora) a ukázalo se, že žák Powera má natrénováno dokonale. Pěknou hrou (ozdobenou i několika legy na 11 šipek) udolal tradičně "very slowly throwing" Priestleyho 4:2 na sety.
Večerní session pokračovala duelem Kevin Painter vs. Wes Newton. Byl to chvílemi opravdu bratrovražedný boj, kdy jeden druhému nic nedovolil. Nezvykle často však oba sokové chybovali na double, občas se mi zdálo, že labilní Painter díky tomu zápas musí prohrát. Newton podporovaný z publika zejména svým bratrem Dalem, vedl nejprve 2:1 a pak 3:2 na sety, v závěrečných dvou setech měl však pevnější nervy Painter a poměrem legů 3:2 v šestém a 4:2 v sedmém si také zajistil postup mezi šestnáctku.

Na předposlední mač se těšilo asi nejvíce příznivců šipek, neboť nastoupil ke svému druhému utkání Phil Taylor proti Mattu Clarkovi. Power se v prvním setu moc neukázal a když se mu nedařilo ani dostatečně skórovat, ani dávat double, ujal se Spiderman překvapivě vedení po výhře 3:1 na legy. Po minipřestávce však už přišel Power tak, jak ho zná šipkový svět, a celkovým průměrem nad 102 na 3 šípy předváděl největší masakr večera. Ve zbývajícím průběhu dovolil Mattovi pouze dva legy z celkových čtrnácti, a to v jednom z nich Spiderman předvedl brilantní zavření 141, když Phil si předtím z 204 připravil bingem double 12, a ve druhém zavíral 95, když Phil minul 3 šipky v posledním setu (mohly být již vítězné) na oblíbený double 20…. Výhrou 4:1 tak postoupil do osmifinále, kde se střetne s vítězem dnešního úvodního duelu Terry Jenkins vs. Hammer Šrankota (Andrew Hamilton) :-)).

V posledním včerejším utkání jednoznačně přehrál Mark Dudbridge kvalifikanta a přemožitele Alexe Roye – Alana Taberna 4:0 na sety a o účast ve čtvrtfinále si to rozdá s Kevinem Painterem.

Dnes odpoledne se 5 zápasy dohrává 2. kolo a večer začíná osmifinále. Jelikož od zítra nebudu s největší pravděpodobností na internetu a odpoledne již odlétáme s Lenonem, Poldou a Desperem do Anglie, abychom navštívili závěrečné boje v Cirkus Tavern osobně, přinesu závěrečný report pravděpodobně až po skončení mistrovství (pokud se nám nepodaří navštívit jednu vytipovanou knihovnu s možností přístupu na internet zdarma).