World Darts Event 2006

22. 10. 2006
Admin
0

21. a 22. října proběhl v holandském Maastrichtu první ročník bohatě dotovaného turnaje World Darts Event. V ženách vyhrála Carla Molema a v mužích Michael van Gerwen oba z Nizozemí. Desperův článek zde.
V přímém přenosu na Eurosportu 2 porazila v ženském finále Carla Molema Anastasii Dobromyslovu 5:1.

Mervyn King postoupil do finále přes Nielse de Ruitera a Migty Mike porazil Johna Boy Waltona 3:2 na sety, když už vedl 2:0 a vypadalo to na jasné vítězství, John dokázal využít drobná zaváhaní na snížení na 1:2 a v dalším setu velkou minelu Gerwena, když přehodil 130 a musel zapnout v posledním pátem setu.

Ve finále van Gerwen nepřipustil situaci z minulého týdne, kdy musel dohánět náskok soupeře a od začátku šel za vítězstvím, až za stavu 4:0 na sety dokázal King snížit, další set s podáním ovšem Migty Mike dokázal proměnit v titul World Darts Event Champion a připsal si na konto 10 000 EUR.

Z české výpravy nejlépe zahrála Zuzka Štěpánová, když skončila na 9. místě. V mužském skoro pětisetčleném startovním poli skončil Jiří Jeníček na 65. místě.
Pokud jsem dobře pochopil SMS od Zuzky tak vyhráli se Slávou zápas o nejlepší mix proti holandské dvojici. Tak nepochopil viz komentáře :-).