+420 602 227 909

Dutch Open 2007 - finálové boje

04. 02. 2007
0

Vítězi letošního Dutch Open se stali pod dohledem kamer Eurosportu 2 Trina Gulliver a Scott Waites oba z Anglie.
V prvním semifinále přehrál jasně dobře skórují Scott Waites Martina Atkinse 2:0 na sety.

Druhé semifinále bylo vyrovnanější, byť opticky měl víc ze hry domácí Edwin Max double dával Steve West. West bojoval nejen proti soupeři, ale i proti vlastním šipkám, které mu během zápasu minimálně 10x vypadly. V prvním setu otáčel Steve z 0:2 na 3:2, když soupeř prošustroval 9 šipek na zavření setu. V druhém setu naopak Steve nevyužil 6 šipek na vítězství v zápase a tak se hrál rozhodující set, ten dospěl až do tiebreaku a následně do legu náhlé smrti. Rozhoz na střed začal Max, minul střed a zakryl ho šipkou, West si po domluvě s rozhodčím, nechal šipku srovnat, což publikum neslo dost těžce a greenem si vzal podání. Začal 100, 134, 85, 100 a zůstalo mu 82, Scott zahrál 60, 44, 100, 125 a zbývá mu 172, West připravuje 40, Waites 132 rovněž. Steve West zavírá 17 šipkou D10 a jde do finále.

V ženském finále porazila mistryně světa Trina Gulliver svoji spoluhráčku z reprezentace Clare Bywaters 5:2 s průměrem 28.89 .

Pak Martin Fitzmaurice svým osobitým: "Are you ready? - Lets play darts!", zahájil finále mužů. To zcela opanoval výborně hrající Scott Waites, Steve West sice 18 šipkou vyhrál první leg, ale pak Scott srovnal a 15., a 14. šipkou vyhrál 1. set. Do druhého začal ukázkovým zavřením 91 přes green, 16, bull (15. šipka), pak zavírá 103 (18.), v dalším legu mu 15. šipka vypadne z double a tak si Steve bere tento leg, ale 21. šipkou se ujímá Waites vedení 2:0 na sety. Třetí set 3:0 pro Scotta (17., 14., 18. šipka) a celkem 3:0 na sety. První vítězství na mezinárodní scéně pro tohoto Angličana.