Blueberry Hill Open: 1993, 2000, 2001, 2002

Cleveland Extravaganza: 1995, 1997, 2002

Eastbourne Open: 2000

Vauxfall Fall Open: 2003

Las Vegas Open: 1998

Golden Harvest North American Cup: 2004

Jak se doslova píše v jeho biografii, procestoval 140 000 mil, aby uhasil svou žízeň po šipkách. Měl tu čest být dvakrát korunován jako světový šampion, což je na šipkaře z kanadským pasem skutečně vyjímečné. Právem patří mezi nejlepší kanadské sportovce, po boku slavných hokejistů. Je jedním z hráčů, který se může pochlubit takzvaným tripplem. Vyhrál Winmau World Masters, Embassy World Championship a PDC World Championships. To dokázal jenom Phil Taylor, Dennis Priestley a Raymond Van Barneveld. Nikdo jiný. Nabízí se příměr tripplu z hokejového prostředí, tedy cenná vítězství jako Olympiáda, NHL a MS.

Vše začalo roku 1987, kdy John dostal od svých rodičů pod stromeček šipkový terč. To mu bylo 21 let. Ihned se mu hra zalíbila a s kamarády začal hrát. V Torontu, poblíž jeho bydliště našel hospůdku (paradoxně nesla název jeho pozdějšího sponzora, firmy Unicorn), kde se hrály turnaje a dalo se v klidu trénovat. John neváhal a stal se pravidelným návštěvníkem a účastníkem místních turnajů.

Jeho hvězdná sláva stoupala velmi rychle a do podvědomí kanadské veřejnosti se dostal roku 1991, kdy zvítězil v turnaji Syracuse Open a o dva roky později se stal nejlepším kanadským hráčem, když vévodil národnímu žebříčku. V té době hlavně objížděl turnaje kategorie Open. Další velké vítězství přišlo roku 1993 na Blueberry Hill Openu, v restauraci Chuck Berry v St. Louis, Missouri USA.

Roku 1994 si poprvé zahrál před televizními kamerami, když se probojoval na BDO Embassy World Darts Championship. Toto MS vyhrál a ve finále tehdy porazil legendárního Bobbyho George 6-0. Představil se ve skvělé formě, když ztratil pouze jediný set (v semifinále proti Skotu Ronnie Sharpovi). Pavouk turnaje najdete v archivu WDF webu TADY.

Bohužel BDO světový titul už v dalších letech neobhájil. V roce 1997 se dostal "jen" do druhého kola, kde ho porazil Američan Roger Carter 3-1. Tehdy se Part rozhodl, že nadešel ten správný čas opustit BDO a přestoupit do konkurenční PDC. Stála před ním nová meta, kterou chtěl dobýt. Jeho prvním turnajem pod organizací PDC bylo World Matchplay, v kterém to moc daleko nedotáhnul a prohrál už v prvním kole 4-8 s Američanem O Neillem. Zajímavé je, že po následující tři roky se mu vůbec nepodařilo v tomto turnaji přejít přes první kolo. Jeho debut na PDC Mistrovství světa přišel v roce 1998. Tehdy se hrálo trochu jiným systémem než teď (účastnilo se i méně hráčů). Part nastoupil ve skupině číslo 4, kde porazil Paula Lima, ale cestu do osmičlenného pavouka mu překazil Peter Evison, který ho porazil 3-1. Evison pak v pavouku podlehl Rodu Harringtonovi 4-0. Titul získal Phil Taylor, když ve finále porazil Dennise Priestleyho 6-0.

Kdo si počká, ten se dočká. Jeho první drtivý úder přišel v roce 2001 na PDC MS, kdy se dostal až do hvězdného finále. Přešel přes jména jako Lloyd, Smith, Warriner a Harrington. Ve finále nestačil na Phila Taylora, který mu nadělil kanára a Part odešel s prohrou 0:7. Neměl se ale za co stydět, protože Taylor tehdy předvedl něco, co ještě nikdo do té doby ve finále MS neviděl a možná ještě dlouhou dobu neuvidí. Dosáhl fantastického průměru 107.46, tedy 35.82 / šipku a vytvořil nový rekord mistrovství. Partovi dala finálová účast obrovský impuls a dále předváděl fantastické šipky. V roce 2002 se opět dostal do finále prestižních turnajů, tentokrát World Matchplay a World Grand Prix. A opět mu titul "vyfouknul" pan Phil Taylor. Smůla nebo náhoda ? Určitě velká výzva to Taylorovi vrátit i s úroky. A taky se tak stalo.

Přišel rok 2003 a slavné finále Mistrovství světa v Purfleetu. Stáli tu proti sobě opět Part a Taylor. První leg sebral Part, když zavřel 121 a dokonce se ujal vedení 3-0 na sety. Stále kontroloval hru a vedl už 4-1. Jenže Power přepnul na vyšší rychlostní stupeň (tak jak jsme u něj zvyklí vídat) a vyhrál 11 legů v řadě a dostal se do vedení 5-4. Part ale především díky preciznímu zavíraní získal desáty set a vynutil si 11. set, v kterém prolomil Taylorovo podání. Zisk titulu pečetil konečným vítězstvím 7-6 a stal se prvním ne-anglickým mistrem světa v PDC.

V roce 2004 se vyhoupnul do čela žebříčku PDC a stal se jedním z mála hráčů, kteří dokázali porazit Phila Taylora, kterého znovu přemohl v roce 2005 na turnaji World Matchplay ve čtvrtfinále. V žebříčku se sice propadal, ale vždycky se "vynořil" nad hladinu a urval nějaké to vítězství. Skvělý úspěch zaznamenal 2. července 2006, když si do své sbírky trofejí přiřadil cenné vítězství v Las Vegas Desert Classic, kdy ve finále porazil Raymonda van Barnevelda 6-3 na sety.

John Part stále hraje skvělé šipky a brousí si zuby na další tituly, hrdě reprezentující zemi javorového listu. Mimo to ještě stíhá pracovat jako komentátor pro TV stanici BBC, která má exkluzivní
vysílací práva na přenos turnajů okruhu BDO a to i přes to, že hraje za konkurenční PDC.

Copyright: Mendosino Joint 90210