03. 01. 2007
Admin
0

Profesionální žebříček, kde nefigurují body, ale anglické Libry plně nahradil bývalý bodový tabulkový systém…
a byl aktualizován po proběhlém MS. Jasně vede Phil Taylor, na druhé místo se vyšplhal nový Mistr Světa Barneveld a top 3 uzavírá loňská bodová světová jednička Colin Lloyd.

Systém hodnocení je vždy otevírán po dvouleté periodě, pro jejíž začátek se bere lednové MS. Pro tento žebříček to tedy bylo MS z roku 2005. Po dvou letech se žebříček vždy vynuluje.

Jde o podobný systém, jaký třeba používá evropské golfové PGA tour. Konečný bodový ranking je přepočítán z počtu získaných „prize money“ v turnajích.

Top 32 hráčů z žebříčku nemusí hrát kvalifikaci na MS PDC , top 28 hráčů se nemusí kvalifikovat ani na World Matchplay, top 24 hráčů se automaticky kvalifikují na World Grand Prix a konečně 12 nejlepších má zaručen start na prestižním Las Vegas Desert Classic.

V předešlém systému bodového hodnocení, byl v letech 2005 a 2006 světovou jedničkou Angličan Colin Lloyd, navzdory tomu, že většina titulů z prestižních turnajů byla rozebrána pány Taylorem a Barneveldem. Na pár dnů se přeci jenom Taylor vyšplhal na první místo tabulky, nicméně Lloyd hrající většinu turnajů i nižší kategorie (nebyly přenášeny televizí) nasbíral více bodů. Taylor bude stejně pro všechny číslo 1, ať už bude v tabulkách kdekoliv.