Back to Top

+420 724 253 266

Anderson potěšil domácí fanoušky v Glasgow, van Barneveld s Taylorem přepsali historii

23. 03. 2015
Admin
0

Gary Anderson minul dabl 12 na devítišipkové zavření. Přesto zažil vítězný návrat na skotskou půdu v Premier League Darts. Souboj legend pro sebe získal Raymond van Barneveld, když porazil Phil Taylora 7:4.

Světového šampiona Garyho Andersona přivítalo 10 000 příznivců ve vyprodané SSE Hydro Areně v Glasgow. Ten se jim odměnil vítězstvím 7:5 nad Belgičanem Kimem Huybrechtsem.

Anderson šel rychle do vedení 3:1, poté si oba drželi svá podání až do stavu 6:4. Huybrechts si díky zavření 84 vynutil rozhodující 12 leg a snížil na 5:6. Anderson otevřel závěrečný leg 177, poté následovalo 180 a zbývalo mu 144. První dvě šipky zasáhly T20. Devátá šipka bohužel těsně minula D12 a Gary tak těsně přišel o možnost 9šipkového zavření před domácím publikem. V dalším kole už se nemýlil a po vítězství se dostal na 2. místo v tabulce.

"Když jsem šipku na D12 odhodil, myslel jsem, že to bude „devítka“. Ale nic se neděje, snad to vyjde příště" řekl Anderson. "Kim hraje dobře a já byl také trochu nervózní z návratu před skotské fanoušky, takže jsem za vítězství moc rád. Bylo neuvěřitelné co dělali diváci, když jsem přicházel na podium. Měl jsem husí kůži po celém těle. Byl to skvělý večer."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

V dalším taháku večera jsme se dočkali zápisu do historie. Byl to však zápis o který Angličan Phil Taylor určitě nestál. V žádném televizním utkání se ještě nikdy nestalo, aby hráč s průměrem 115,80 na 3 šipky prohrál. V zápase Taylor hodil 9x 180, přesto s Halonďanem Raymondem van Barneveldem prohrál 4:7.

Taylor zahájil první leg 180 a na vedení 1:0 mu stačilo pouze 12 šipek. Hned vzápětí si bere další leg a vede 2:0. Třetí leg opět začíná 180. Po 3 kolech mu zbývá 125. Trefuje BULL a 25. Zbývá 50. Taylor ovšem nezkouší trefit další BULL a zavřít, ale pouze si přihrává S18 na D32. To byla ovšem velká chyba, protože van Barneveldovi v tu chvíli zbývá 144, které zavírá a vrací se zpět do zápasu. To potvrzuje hned v dalším legu proti šipkám a srovnává stav na 2:2. Pátý leg začíná Taylor dokonce 2x 180 a po dalším T20 míjí až osmou šipkou a kazí si možnost zavření „devítkou“. Leg nakonec zavírá „až“ 12 šipkou. Pak ale přicházejí velké chvíle van Barnevelda, který vyhrává 4 legy v řadě a vede 6:3. Taylor stihne ještě snížit na 6:4, ale Holanďan už si vítězství vzít nenechá a teprve jako druhý hráč během letošního ročníku PLD Taylora poráží. Tím si také připisuje do tabulky dva nesmírně důležité body.

"Phil hrál první 2 legy jako by byl z jiného světa a já si pomyslel, že asi bude rychle po zápase. Potom mě ale pustil na zavírání 144 ve třetím legu, které jsem zavřel a to změnilo celý zápas," přiznal van Barneveld.

"Jsem nesmírně šťastný. Každý zápas s Philem je svátek, a je skvělé, že se mi podařilo zvítězit. Je úžasné porazit hráče, který má průměr 115, ale mnohem důležitější jsou pro mě 2 body do tabulky."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

Světová jednička Holanďan Michael van Gerwen si díky vítězství nad Davem Chisnallem 7:4 upevnil vedení a na druhého Andersona má náskok dvou bodů.

Zavření 124 bylo perfektním začátkem pro van Gerwena. Tomu se i nadále dařilo a dostal se až do vedení 5:1. Poté přece jen Angličan začíná bodovat a snižuje až na 4:6. Na van Gerwena to tentokrát nestačí a ten v dalším legu ukončuje zápas.

"Získání dvou bodů je nejdůležitější věc kterou si odnáším z tohoto zápasu. Ale jinak jsem opravdu zklamaný s tím, jak jsem hrál," řekl van Gerwen. "Byl to asi můj nejhorší výkon roku. Chci hrát dobře po celou dobu Premier League, a to je důvod, proč jsem dnes tak zklamaný. Naštěstí pro mě, ani Dave neměl svůj nejlepší den."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

Diváci v Glasgowě viděli také dvě remízy. O body se podělili v prvním zápase večera Angličané James Wade s Adrianem Lewisem a také domácí Peter Wright v souboji s Angličanem Stephenem Buntingem.

James Wade i Adrian Lewis se celý zápas drželi v těsném odstupu s jedinou vyjímkou, kdy se Wade dokázal na chvíli odpoutat a šel do vedení 4:2. Lewis ovšem i díky zavření 138 vyrovnal a nakonec oba dovedli zápas až do konečné remízy 6:6.

"Bod beru jako výhru" řekl Lewis. "Měl jsem několik šancí získat break, ale dably mě dnes zradili. V posledních dvou týdnech jsem měl průměr nad 100 bodů a přesto z nich mám pouze 1 bod. Ale pokračuji v tvrdém tréninku a jsem celkem spokojený se současnou formou. Tak jen doufám, že výsledky se dostaví."

Wade, vítěz víkendového Players Championship přiznal: "Jsem docela spokojený se svou hrou, protože jsem hrál dobře ve většině legů, ale jsem zklamaný, že jsem lépe nevyužil příležitostí, které mi dnes Adrian dal.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

Peter Wright i Stephen Bunting díky remíze 6:6 zůstávají na postupových pozicích. Wright se ke konci první části Premier League Darts dostává do skvělé formy, když neprohrál v posledních pěti kolech.

"Je skvělé získat bod v zápase s mistrem světa. Bohužel jsem se ale dnes cítil opravdu špatně a jen díky fantastickým fanouškům jsem nemoc dokázal alespoň trochu překonat," řekl Wright.

Naopak Stephen Bunting přiznal: "Za stavu 5:1 jsem už pomýšlel na vítězství, měl jsem spoustu šancí, ale bohužel jsem je dnes nevyužil. Nedá se nic dělat, pokusím se to napravit příští týden v Dublinu.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

Betway Premier League
7. kolo, čtvrtek 19. března
SEE Hydro, Glasgow


James Wade 6:6 Adrian Lewis
Peter Wright 6-6 Stephen Bunting
Raymond van Barneveld 7:4 Phil Taylor
Dave Chisnall 4:7 Michael van Gerwen
Kim Huybrechts 5:7 Gary Anderson
Nejvyšší zavření: Raymond van Barneveld – 144
Nejvíce 180: Phil Taylor – 9
Tabulka po 7. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Glasgow">

–––

Betway Premier League pokračuje ve čtvrtek 26. března v The 3Arena v Dublinu.


Celý program budete moci sledovat v přímém přenosu na stanici NOVA Sport na kanálu Voyo (voyo.nova.cz).
Utkání 8. kola:

Adrian Lewis v Dave Chisnall
Gary Anderson v Stephen Bunting
Peter Wright v James Wade
Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Phil Taylor v im Huybrechts

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC