Back to Top

+420 602 227 909

Anderson a van Barneveld postoupili do semifinále Premier League Darts 2015

10. 05. 2015
Admin
0

Gary Anderson a Raymond van Barneveld pro sebe získali poslední dvě volná místa v letošním play-off Betway Premier League Darts. Souboje v Newcastlu rozhodly, že poprvé v historii se mezi poslední čtyři nedostal Phil Taylor.

Dave Chisnall v úvodním zápase večera nedal žádnou šanci Stephenovi Buntingovi a porazil ho jednoznačně 7:1. Hlavně jeho zavírání bylo neskutečné, první čtyři legy dokázal zavřít první šipkou.

"Jsem spokojený," řekl Chisnall. "Začal jsem trochu pomaleji, ale díky dobrým závěrům se mi podařilo jít do vedení. Stephen nehrál tak jak umí, a já toho plně využil. Už teď se teším do Brightonu na zápas s Michaelem. To pro mě bude opravdová třešnička na závěr druhé části PLD."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Newcastle">

–––

Adrian Lewis dokázal v zápase s Michaelem van Gerwenem zahrát 7x 180 a měl průměr 108,91 na tři šipky. Také díky tomu zvítězil 7:5 a alespoň na chvíli živil naději na postup do play-off.

Lewis vedl 2:0 a i v dalším legu byl blízko k vítězství. Neproměnil ale 3 šipky na D20 a dovolil van Gerwenovi snížit. Ten se postupně dostal do vedení 5:3 a vypadalo to na další výhru světové jedničky. Ovšem Lewis se nevzdal, zavřel postupně jedenáctou a dvanáctou šipkou a celý zápas uzavřel první šipkou na D20

"Musel jsem vyhrát, abych si zachoval naději na postup, ale obávám se, že ani tahle cenná výhra mi postup nezajistí. Prohrál jsem si ho v předchozích zápasech a myslím, že po letošních výsledcích si nezasloužím být v první čtyřce," přiznal Lewis. "Chtěl jsem si dnes dokázat, že stále patřím do do úzké světové špičky a to se mi podařilo. Brzy budou následovat další důležité turnaje, tak bych si rád tuto formu udržel i do nich."

Porážka van Gerwena zdramatizovala boj o první místo v tabulce. Jeho náskok v tabulce se snížil na jeden bod. Příští týden v Brightonu se v přímém souboji utká s Davem Chisnallem o vítězství po druhé části Premier League Darts.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Newcastle">

–––

Obhájce loňského vítězství Raymond van Barneveld potřeboval k jistotě postupu vyhrát. Jeho soupeř James Wade už postoupit nemohl, ovšem o motivaci vyhrát rozhodně nepřišel. Stále se hraje o velké peníze a skončit na pátém nebo osmém místě je rozdíl. I proto to byl boj do poslední šipky, který skončil remízou 6:6. Pro van Barnevelda to byl sedmý zápas v řadě bez porážky.

Wade začal skvěle, vedl rychle 3:0 a v dalším legu minul D20 na druhý break v radě a vedení 4:0. Poté se ovšem, do té doby mátožný van Barneveld rozehrál a otočil stav legů na 6:4 ve svůj prospěch. Ve dvanáctém legu měl Holanďan dokonce dvě šipky na vítězství a jistotu postupu, ale nedokázal je proměnit. Wade ukončil vyrovnaný zápas D10 a oba si do tabulky zapisují jeden bod za remízu 6:6.

"Před „Nocí rozhodnutí“ jsem měl jen pět bodů a nyní mám velmi blízko do play-off. To je skvělé a jsem za to šťastný," řekl po zápase van Barneveld. "Myslím, že remíza je spravedlivý výsledek. Sice mě mrzí neproměněné šance na vítězství, ale James hrál dnes velmi dobře a s bodem jsem spokojen"

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Newcastle">

–––

Mistr světa Gary Anderson pořeboval pro jistotu postupu získat v souboji s Philem Taylorem alespoň bod za remízu. Nakonec se mu podařilo zvítězit 7:5.

Zápas těchto dvou šipkových velikánů je vždy velmi těsný. Opět se, stejně jako ve finále posledního mistrovství světa, nebo v prvním vzájemném zápase letošní PLD, rozhodovalo až v úplném závěru zápasu. A znovu, stejně jako v předchozích dvou zápasech, byl šťastnějším Anderson.

Tento výsledek také potvrdil skutečnost, že Phil Taylor chybí poprvé v 11 sezonách v play-off Premier League Darts, zatímco Anderson stále zůstává ve hře o svůj druhý titul (poprvé zvítězil v roce 2011). Výsledek tohoto zápasu pomohl k postupu také van Barneveldovi.

"Dlouho jsme si oba drželi svá podání. Když Phil minul D11 na zavření 102 v jedenáctém legu, říkal jsem si, že teď musím rozhodnout. A byla to obrovské úleva, když se mi podařilo šipku dostat do potřebného dablu 9," řekl Anderson. "Prvních devět týdnů jsem hrál opravdu dobře, ale teď několik týdnů bojuji hlavně sám se sebou. Takže je skvělé, že jsem si už teď zajistil play-off a příští týden si mohu v klidu užít. Mrzí mě vypadnutí Phila, protože dokázal tuto sezónu zahrát neskutečné průměry, ale on se vrátí."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Newcastle">

–––

Betway Premier League
Večer č. 14, čtvrtek 7. kvěna
Metro Radio Arena, Newcastle

Dave Chisnall 7:1 Stephen Bunting
Adrian Lewis 7:5 Michael van Gerwen
James Wade 6:6 Raymond van Barneveld
Phil Taylor 5:7 Gary Anderson
Nejvyšší zavření: Dave Chisnall – 137
Nejvíce 180 : Adrian Lewis – 7

Aktuální tabulka

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Newcastle">

Betway Premier League Darts bude pokračovat příští čtvrtek 14. 5. 2015 v The Brighton Centre v Brightonu. Nejočekávanějším souboje bude samozřejmě přímý boj o první místo mezi Michaelem van Gerwenem a Davem Chisnallem.
Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC