Back to Top

+420 602 227 909

ANDERSON ZNOVU PORAZIL TAYLORA v úvodním večeru Betway Premier League Darts

08. 02. 2015
Admin
0

Úřadující mistr světa Gary Anderson odstartoval Betway Premier League Darts 2015 vítězstvím v dramatickém zápase nad Philem Taylorem 7:5.

Adrian Lewis předvedl fantastický průměr 113,80 bodů na 3 šipky a deklasoval Holanďana Raymonda van Barnevelda 7:1. Celé první kolo se hrálo před neuvěřitelně početným publikem čítající 11.200 fanoušků v anglickém Leedsu.

Gary Anderson ze Skotska zopakoval svůj úspěch nad Angličanem Taylorem z lednového finále MS i v kratším hracím formátu Premier League Darts.

16-násobný mistr světa a 6-násobný vítěz Premier League darts Phil Taylor měl v zápase vyšší průměr, ale rozhodující šipkou za stavu 5:6 nedokázal zavřít dabl 2O. Přitom měl v průběhu zápasu několik šancí na zisk legu při Andersonově podání, ale ani jednou se mu to nepodařilo. Stejně jako v loňském roce tedy první zápas PLD prohrál

"Jsem rád, že jsem vyhrál," řekl Anderson. "Před posledním legem jsem počítal s remízou, ale podařilo se mi Phila „brejknout“ a získat tak další bod do tabulky navíc. Beru to jako příjemný bonus. Dnes večer proti mě nestál Phil v takové síle, jak ho všichni známe a já jsem jeho výpadku využil. Samozřejmě je to pro mě dobrý začátek, ale doufám, že příští týden budu hrát ještě lépe."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2012 Leeds">

–––

Světová čtyřka Adrian Lewis – finalista Premier League 2011 – měl senzační start do sezóny. Předvedl svůj nejvyšší průměr na 3 šipky před televizními kamerami, a zvítězil nad obhájcem PLD Raymondem van Barneveldem 7:1.

Lewis prohrál s Holanďanem v posledním vzájemném zápase na mistrovství světa více než před měsícem. Nyní se ale představil v úžasné formě a předvedl čtvrtý nejvyšší průměr v historii Premier League.

"Při prohře s Raymondem na mistrovství světa jsem minul příliš mnoho dablů a tím mu vítězství doslova daroval. Ten zápas mám stále v hlavě" přiznal Lewis. "Jsem rád, že se mi tentokrát dařilo lépe trefovat dably. Vítězství 7:1 je pro mě skvělý start do sezóny. V hale byla neskutečná atmosféra, také díky tomu se mi hrálo skvěle. "

target="_blank" border=0 alt="PLD 2012 Leeds">

–––

Vítěz Premier League Darts 2013 Holanďan Michael van Gerwen porazil 7:3 Belgičana Kima Huybrechtse, když dosáhl skvělého průměru 107,72 na 3 šipky. van Gerven získal minulý týden prestižní titul na Masters a do svého prvního zápasu PLD šel proti debutujícímu Huybrechtsovi jako jasný favorit.

Van Gerwen rychle vedl 3:1, Huybrechts poté snížil na rozdíl jednoho legu. Další 3 legy si už pro sebe vzal Holanďan a nakonec ukončil utkání nejvyšším zavřením večera 145.

"Vyhrát 7:3 v prvním utkání v Premier League je velmi dobré" řekl van Gerwen. "Nečekal jsem, že budu hrát tak dobře, a jsem se svou formou velmi spokojený. Pro Kima to byl debut, a bylo to pro něj těžké. Je velmi dobrý hráč a určitě to ještě předvede. Diváci byli úžasní, měl jsem úplně husí kůži. Byl to neuvěřitelný pocit hrát před takovým množstvím lidí, hrálo se mi skvěle. Rád bych udržel současnou formu po zbytek Premier League. Doufám, že můžu tento turnaj vyhrát znovu. Budu se snažit hrát každý týden jako dnes a pak se to snad může podařit".

target="_blank" border=0 alt="PLD 2012 Leeds">

–––

Angličan Dave Chisnall získal v zápase proti Skotovi Peteru Wrightovi šest legů po sobě a doslova ho převálcoval 7:1.

"Jsem rád," řekl Chisnall. " Peter nehrál tak dobře jak umí a trochu mi vše usnadnil. Docela se mi dařily dably a to rozhodlo. Atmosféra byla fantastická, nervózní jsem nebyl. Je to skvělé místo pro velké zápasy a měl jsem husí kůži po celém těle!"

target="_blank" border=0 alt="PLD 2012 Leeds">

–––

V posledním zápase večera dokázal debutant Stephen Bunting zvrátit nepříznivý stav 4:6 a vybojoval remízu 6:6 v zápase s James Wadem, šampionem Premier League Darts 2009. Získal tak v tomto ryze Anglickém souboji svůj zcela první bod v PLD.

Wade dvakrát vedl o dva legy – 3:1 a 6:4, ale Bunting v obou případech dokázal srovnat stav skóre až na konečných 6:6

"Před žádným zápasem Premier League jsem dosud nebyl tak nervózní, a užil jsem si každou minutu zápasu" řekl Wade po svém návratu do Premier League po jednoroční pauze. "Myslel jsem, že Stephen mě na začátku převálcuje, ale dokázal jsem držet krok, párkrát jsem dobře zaskóroval a za stavu 6:4 jsem už věřil ve vítězství.

Mistr světa BDO 2014 Bunting přiznal: "Abych byl upřímný, připadá mi to jako výhra. James je fantastický hráč a každý zápas s ním je velmi težký. Jsem rád za za získaný bod. Hala v Leedsu je naprosto úžasná. Největší dav, před kterým jsem dosud hrál, byl asi 4000 diváků v Sydney, proto to pro měl byl neuvěřitelný zážitek. Už se nemůžu dočkat na pokračování Premier League. "

target="_blank" border=0 alt="PLD 2012 Leeds">

–––

Premier League Darts pokračuje příští čtvrtek 12. 2. ve 20:00 druhým kolem v anglickém Bournemouthu. Přímý přenos můžete opět sledovat na NOVA Sport. Mimo jiné se můžete se těšit na souboje mezi Taylorem a Lewisem nebo van Gervenem s Buntingem.

Betway Premier League Darts
1. kolo, čtvrtek 5. února

First Direct Arena, Leeds

Dave Chisnall (94,16) 7-1 Peter Wright (87,20)
Raymond van Barneveld (85,68) 1-7 Adrian Lewis (113,80)
Kim Huybrechts (98,54) 3-7 Michael van Gerwen (107,72)
Gary Anderson (99,66) 7-5 Phil Taylor (104,72)
Stephen Bunting (95,03) 6-6 James Wade (95,56)
Nejvyšší zavření: Michael van Gerwen – 145
Nejvíce 180: Adrian Lewis – 5

Utkání 2. kola:

Peter Wright v Gary Anderson
Michael van Gerwen v Stephen Bunting
Adrian Lewis v Phil Taylor
James Wade v Kim Huybrechts
Dave Chisnall v Raymond van Barneveld

Foto Lawrence Lustig/PDC