Belgium Open 2007 - singly

05. 08. 2007
0

Turnaje Belgian Open 2007 v Temse zúčastnilo 596 mužů a 145 žen.
Vyhráli Tony West a Francis Hoenseelar. Z našich nejlépe Oto Zmelík na 9. místě, Karel Sedlaček, David Miklas, Zuzka Štěpánová a Katka Nagyová na 17. místě. Jirka Srp 9. místo v juniorech.
Do semifinále skupin se probojovalo 5 hráčů v českých a slovesnkých barvách. Marek Polach prohrál s Maďarem Nandorem Bezzegem 0:3 a přišel tak o zápas Garym Andersonem, který ho čekal v dalším kole. David

Miklas, Petr Touš, Karel Sedláček, Oto Zmelík postoupili do finále svých skupin. Finále skupiny znamenalo konečnou pro Petra Touše, kterého vyřadil Co Stompé 3:0, když Petr nevyužil ve druhém legu 4 šipky na udržení podání a to znamenalo tento jasný výsledek. Oto Zmelík vyřadil Paula Dawkinse (pokořil před tím Neilse de Ruitera) 3:2, Karel Sedláček porazil van Leeuwerika také 3:2 a dál prošel i David

Miklas.

V posledních 32 čekal Karla Sedláčka Gary Robson, který se ujal vedení 2:0, Karel i díky zavření 105 srovnal na 2:2, rozhoz na střed vyhrál Gary a dobrým skorováním na které Karel nedokázal odpovídat vyhrál

3:2. Karel 17. místo.

Oto Zmelík hrál s Bredwoodem a prošel jasně 3:0 dál. David Miklas prohrál troch smolně s Alainem van Bouwelem 0:3 a obsadil také 17. místo.

Osmifinále proti Robie Turnerovi nezačal Oto dobře a prohrával 0:2 pak ovšem zabral a srovnal na 2:2, prohrál na střed a zároveň i poslední leg a skončil tak na 9. místě.

Nejhezčí zápas dne předvedli ve čtvrtfinále Gary Anderson a Ted Hankey, když všechny legy hráči zavřeli do 15 šipek a Ted Hankey vyhrál 4:3.

Semifinále:

Ted Hankey - Robie Turner 4:0 a Tony West - Gary Robson 4:2 (Gary vedl 2:0, ale Tony 4 legy v řadě otočil).

Finále:

Tony West - Ted Hankey 5:2, když Tony opět pustil soupeři první dva legy a pak 5 legy v řadě získal titul.

V ženách Lenka Schedivá vypadla ve 2. kole s Patricií de Peuter. Zuzanu Štěpánovou vyřadila ve 3. kole opět Patricia de Peuter, Katka Nagyová prohrála stejně ve 3. kole mezi posledními 32 s Holanďankou Karin ten Kate 1:3 a skončila také na 17. místě.

V pěkném finále, které předčilo kvalitou i mužské vyhrála Francis Hoenseelar 4:1 nad Karin Krappen, když 3x zavřela do 15 šipky.

Ve finále juniorů vyhrál Raymond van den Vende nad Pieterem Collijnem 4:2. Pieter pokořil v osmifinále našeho Jirku Srpa 3:0, který tak skončil na 9. místě mezi 64 juniory.

V pátečním zahřívacím turnaji skončili David Miklas na 5. místě a Katka Nagyová na 9. místě.