+420 602 227 909

Czech Open 2008 - sobota

09. 11. 2008
0

V sobotu proběhly na Czech openu hlavní soutěže jednotlivců a dohrával se turnaj chlapců.

V sobotu ráno se již po osmé ráno začali trousit první účastníci, nakonec se z 327 přihlášených mužů a 60 žen

nezaregistrovala přibližně 1/10, což je standardní počet, který ovšem stejně jako v minulých letech tvoří z velké

části čeští hráči, kteří se přihlásí aniž jsou členy ČŠO, či mají zaplacenou licenci. Proto od příštího roku bude

platit pravidlo, že přihláška bude přijata jen u hráčů, kteří jsou finančně vypořádáni se svazem (mají zaplacenou

licenci, tzn. platba licence na místě nebude možná).

Ženy:
Nyní již k turnaji žen. Ve skupině číslo jedna zvítězila nasazená jednička Irina Armstrong, když postupně bez ztráty

legu porazila Katky Čepelovou a Obručovou, Maike Barbey (FRA) a Mariku Juholu (FIN).
Lenka Liptáková podlehla v této skupině jen těsně Marice Juhole 3:4.

Druhou skupinou prošla vítězně Markéta Abadžievová, když porazila Kagelovou, Chudou, Jirkalovou a Samanthu

Buermans.

Třetí skupina s nasazenou Carinou Ekberg se stala kořistí Katky Nagyové (SVK), která porazila vítězku warm-upu

Lumi-Tulli Silvan 4:2, Aline Vallar (FRA) 4:3, Noru Fekete (HUN) 4:1 a přemožitelku Ekberg Finku Maret Liiri 4:2.

V poslední skupině proti sobě šli ze shora Zuzka Štěpánová, která porazila Anne Gustafsson (SWE), Trudy Brands (NL)

4:2, vítězku dívčí kategorie Theu Kaaijk 4:0 a potkala se ve finále skupiny s nasazenou dvojkou Karin Krappen, ta

předtím porazila Leidy Barelds (NL) a Beatrix Petrl (AUT). Karin Krapen (NL) vyhrála 4:1 a postoupila do

semifinále.

V semifinále pak zvítězila Irina Armstrong nad Markétou Abadžievovou 4:2 a Karin Krappen nad Katkou Nagyovou 4:1.

Ve finále na pódiu si od začátku lépe vedla Karin, která se ujala vedení 2:0 a 4:1, Irina sice nejlepším finálovým

legem na 18. šipku snížila na 4:2, alech její chyby na dablu dali šanci Krappen na vitězný dabl a ta ho beze zbytku

proměnila v obhajobu loňského vítězství na Czech Open.

Junioři:
Juniorské semifinále přineslo vítězství mladých Nizozemců na českými reprezentanty:

Gilbert van der Meijden - David Korda 4:1

Rico Dera - Václav Schieferdecker 4:0

Finále:

Gilbert van der Meijden - Rico Dera 4:2

Ve finále člen holansdského juniorského nároďáku zúročil zkušenosti z pódiových utkání a přestože prohrával 0:1

dokázal srovnat a 14. šipkovým legem prorazil Ricovo podání, ten mu sice oplatil stejně v dalším legu 15. šipkou,

ale poslední dva legy jdou 19. a 20. šipkou za Gilbertem a ten vítězí.

Muži:

Skupinu číslo 1 vyhrála nasazená jednička Steve West, který přešel přes Michala Kočíka 4:1, Martina Hochmana 4:0 a

Petra Hynčicu 4:1. Skupina číslo dvě se stala kořistí Bryana de Hooga, který porazil ve finále Pavla Jirkala 4:2.

Trojkou prošel Martin Kapucián vítězstvími nad Pasterňákem, Stigem Jarle Knudsenem (NOR) a Danielem van Mourikem. Ve

finále skupiny 4 porazil Paul Carter (ENG) Václava Schiferdeckera.

V 5. skupině nestačil nasazený Pavel Drtil na mladého Santina Broera (NL) 3:4 a ten po vítězstvích nad Dirrandem

(FRA) 4:2 a Swenem Seifertem (GER) 4:1 postoupil. V šesté skupině ukončil naděje Ratajského na obhajobu 3. místa

Gordon Dobey (ENG).

Sedmičku vyhrál Tjierry Jansen (NL) ve finále porazil Székelyho. V osmičce se ukázal asi na delší dobu naposled na

WDF turnaji Nandor Bezzeg (HUN) a prohrál ve finále se Švédem Riihonenem.

Vítěz warm-upu Gino Vos (NL) si vyšlápl na Mikea Veitche (SCO) a postoupil z devítky. Michel van den Horst postoupil

z 10. skupiny.

Petr Evison (ENG) porazil ve finále jedenáctky přemožitele Jaarko Komuly Dannyho de Hasse (NL) 4:2. 12. skupina Vesa

Nuutinen - Alan Kerr 4:3. Vesa vyřadil Ota Zmelíka 4:1.

13. skupina Davy Verkooijnen porazil ve finále Aleše Mrvu 4:2. Tomáš Hlavatý podlehl ve finále 14. Arthuru

Dobeymu.

Karel Sedláček bez ztráty legy přešel patnáctkou přes Moronga, Kordu st. a Müllera (GER). 16. skupina pro Joey ten

Bergeho po vítězství na Rumunem Cimpocou.

17. skupina pro Edwina Maxe, který ve finále přehrál dalšího Nizozemce van der Weita. Ross Smith vyhrál 18.

skupinu.

V devatenáctce prošel Kevin Simm přes Pečjaka, Rouče a Jeffa de Ruitera. Ve 20. skupině vítězí Vincent van der Meer.

21. - Wesley Harms (NL) po tvrdých bojích v prvnívh dvou kolech kdy porazil Scholse a Gorjupa 4:3, poráží ve finále

Davea Bateho (NOR). Ve 22. Michel Boulet (FRA) vyřadil 4:3 Johnny Nijse a ve finále přešel přes Balásziho (HUN).

23. skupina se stala kořistí Radka Schulze, který porazil Rakušana Weisgrama, Kevina Wensinka (NL), Andyho Lynna

(ENG, v neděli vyhrál páry) a Rumuna Vlada Christiana Popu 4:0. 24. skupina pro Prinse, který porazil Davida Kordu.

25. skupina přinesla vyřazení nasazeného Davy Richardsona pozdějším vítězem turnaje chlapců Gilbertem v/d Meijdenem

4:2. Ovšem ve finále podlehl Pieterovi Ottenovi (NL), který před tím jen těsně přešel přes Radka Jiřičného 4:3. Petr

Touš v 26. skupině ustál dva juniory nejdřív porazil Jirku Srpa 4:2 a pak finalistu soutěže juniorů Rico Deru 4:0.

27. skupina - Patrick Dekker přešel přes Sjolstada (NOR) 4:2, Tomáše Červinku 4:1 a Luďka Kristina.
V 28. skupině Stephan Schneider ukončil naděje Martina Hoffmanna 4:1 a dále porazil Habjana (SLO) a Tiberiu Moiesca

(USA) a postoupil.

29. skupina - Cyril Blot přešel přes Romana Schýbala, Alexandru Stoiana (ROM) a Filipa Slavíka. 30. skupina mohla

přinest finále Jeníček ml. versus Jeníček st. ten však prohrál se Stevem Gowerem 3:4, ve finále ho pak syn pomstil a

vítězstvím 4:2 nad Gowerem (UK) postoupil.

Finále 31. skupiny Treffers (NL) - Elvevoll (NOR) 4:3. V poslední skupinou č. 32 prošla nasazená dvojka Mareno

Michels přes Martina Degela (GER) 4:1, Daniela Pasnicu (ROM) 4:0, a Petra Fojtíka 4:2.

Posledních 32:

Zápasy poslední 32 přinesly vyřazení Steva Westa Bryanem de Hoogem 4:1, toho vzápětí porazil 4:0 Martin Kapucián 4:0

a byl ve čtvrtfinále. K němu doputoval Pär Riihonen přes Jansena 4:0 a Gordona Dobeyho 4:2. Do dalšího čtvrtfinále se

dostal Gino Vos přes van den Horsta 4:0 a Petera Evisona 4:1. K němu se vítězstvími nad Joeym ten Bergem 4:3 a Davy

Verkooijenem 4:2 dostal Karel Sedláček.

Ross Smith vyřadil Edwina Maxe 4:3, ale podlehl Kevinu Simmovi 3:4 a ten tak čekal na Dava Prinse, který porazil

Radka Schulze 4:0 a Wesley Harmse 4:1.
Pieter Otten ukončil naděje Petra Touše 4:0, ale vzápětí prohrál 0:4 s Patrickem Dekkerem také 4:0 a Dekker, který

předtím vyřadil Schneidera se mohl těšit na čtvrtfinále s Mareno Michelsem, ten porazil Roberta Trefferse 4:2 a

přemožitele Jirky Jeníčka Cyrila Blota 4:3.

Čtvrfinále:

Pär Riihonen - Martin Kapucián 4:1

Gino Vos - Karel Sedláček 4:2

Karel vstoupil do zápasu výborně a 14. šipkou si vzal první leg. Gino ovšem 17., 16., 15. šipkou otočil průběh. Karel

ještě 17. šipkou snížil na 2:3. Další 15. šipkové zavření, ale přineslo postup Gina Vose do semifinále.

Gino Vos - Pär Riihonen 5:1

Pär prodabloval v prvním legu 15 šipek a přišel o něj, pak sice 18. šipkou srovnal, ale zbytek zápasu již byl plně v

režii Gina legy zavřené 14., 16., 14. a 11. šipkou s dvěma 180 v řadě poslaly Vose do finále.

Dave Prins - Patrick Dekker 5:0

Dave naprosto zdevastoval Patrika nejlepším průměrem v historii Czech Openu 32,53 na šipku (97,6 na tři šipky). Zápas

začal 180 a zavřel 15. šipkou. Chyby na dablu ve druhém legu ho připravili o ještě lepší průměr přesto šel do vedení

2:0. 3. leg 100, 140, 140 zavření 121. Další leg 16. šipkou opět za Prinsem a na závěr 140, 140, 100 a zase zavření

121 (T20, 25, D18) a suverénní postup do finále.

Dave Prins - Gino Vos 6:4

Strhující finále bylo jak na horské dráze. Gino uhájil v prvním legu podání 14. šipkou, když Dave měl již

nachystaného dabla. Prins ovšem dvěma legy zavřenými 17. šipkou otočil na 2:1. Gino si ale bere nazpět vedení 13. a

15. šipkou - 3:2 pro Gina. Další skvělý leg zavírá Dave 13. šipkou a srovnává na 3:3. V dalším legu má Dave jednu

šipku na D20 na prolomení podání, ale nevyužívá a Gino tak jde do vedení 4:3. Dave nekopropmisně v dalším legu se 180

13. šipkou srovnává na 4:4. Gino podává a má po pátem kole 100, Dave 40. Gino dává je tři sigly 20 a Dave proráží 18.

šipkou D10 podání. Prins otvírá další leg 60, 100, 140, 140 a zavírá 61 (11, 10, D20) a stává se vítězem. Výborný