Back to Top

+420 724 253 266

Dramatická „Noc rozhodnutí“ vyřadila Huybrechtse a Wrighta.

03. 04. 2015
Admin
0

Kim Huybrechts a Peter Wright byli vyřazeni z Premier League Darts. Obhájce vítězství Raymond van Barneveld i Adrian Lewis vydřeli postup a budou bojovat i ve druhé polovině soutěže.

Čtvrteční deváté kolo dokončilo úvodní část ligy, ve které se hráči utkali každý s každým. Zároveň také soutěž opustili hráči na posledních dvou místech.

Letošní rok byl jedním z nejdramatičtějších, protože před posledním kolem byla hrozbou vyřazení ohrožena celá polovina hráčů.

Nejhorší pozici měl Belgičan Kim Huybrechts. Pro postup musel zvítězit a ještě doufat, že ostatní zápasy dopadnou pro něho příznivým výsledkem. V utkání s Angličanem Stephenem Buntingem měl 3 šipky na vítězství. Ty ale neproměnil a po remíze 6:6 se stal prvním vyřazeným.

"Kim je můj dobrý přítel a je mi líto, že nebude pokračovat v další části," řekl Bunting. "Před zápasem jsem věděl, že mi stačí vyhrát dva legy, ale hrál jsem na vítězství."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

V následujícím zápase Adrian Lewis dokázal porazit Petera Wrighta 7:4, čímž si zajistil jistotu postupu do další fáze PLD.

Za stavu 4:3 se podařilo Lewisovi brejknout Wrighta na 5:3 a dalším vyhraným legem si zajistil minimálně bod za remízu. V dalším legu si Lewis připravil na D20, ale Wright dokázal v této, pro něho kritické chvíli, zavřít 170 a snížil na 6:4. To ovšem bylo od sympatického Skota poslední zavření v zápase, protože v dalším legu Lewis ukončuje zápas a vítězí 7:4. Wright v tuto chvíli neměl jistotu záchrany a musel čekat na výsledek posledního zápasu večera mezi Raymondem van Barneveldem a Gary Andersonem.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

Před posledním zápasem večera bylo jasné, že van Barneveld potřebuje k záchraně uhrát s Gary Andersonem bod za remízu 6:6. To se mu nakonec podařilo a i obhájce loňského vítězství pokračuje do další fáze PLD.

Za stavu 3:3 dokázal van Barneveld zavřít 122 a získal první break v zápase. Svoje následné podání si dokázal podržet a vedl už 5:3.

Devátý leg získal Anderson a snížil na 4:5. Desátý leg zápasu rozluštil postupovou tajenku úvodní části PLD. Van Barneveld zavřel 91, čímž se zachránil a zároveň vyřadil Petera Wrighta. Zbylé 2 legy vyhrál Anderson a zápas skončil výsledkem 6:6.

"Jsem spokojený s remízou," řekl van Barneveld. "V posledních třech zápasech jsem měl první tři hráče světa - Phila Taylora, Michaela van Gerwena a Garyho Andersona. Dokázal jsem z těchto zápasů získat 3 body, které jsem potřeboval k záchraně. Gary hrál dnes neskutečně dobře, ale zavření 122, kterým jsem získal break na 4:3, bylo rozhodující. Před utkáním jsem cítil velký tlak. Hráli jsme poslední zápas večera a Adrian dokázal v předchozím zápase vyhrát. Věděl jsem, že musím získat bod a to mě trochu svazovalo. Naštěstí se mi zápas vydařil a postupuji dále."

Gary Anderson si remízou udržel postavení v první trojce, která se ostatním trochu vzdálila. "Nevěděl jsem přesně jaká je aktuální postupová situace. Myslel jsem, že Raymond potřeboval vyhrát. Soustředil jsem se jen na svůj výkon, protože potřebuji získávat body v každém zápase."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

V zahajovacím utkání večera, porazil lídr ligy Michael van Gerwen ve vyrovnaném zápase Jamese Wade 7:4.

Oba hráči měli téměř stejný průměr okolo 101 bodů na 3 šipky a rozhodlo lepší zavírání Holanďana.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

Dave Chisnall posílil svou pozici v první čtyřce vítězstvím nad Philem Taylorem 7:4. Taylor odehrál svůj nejhorší zápas dosavadní sezony a výrazně tak Chisnallovi usnadnil cestu za dvěma body.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

Betway Premier League
Noc rozhodnutí, čtvrtek 2. dubna
Manchester Arena

Michael van Gerwen 7:4 James Wade
Phil Taylor 4:7 Dave Chisnall
Stephen Bunting 6:6 Kim Huybrechts
Adrian Lewis 7:4 Peter Wright
Gary Anderson 6:6 Raymond van Barneveld
Nejvyšší zavření: Peter Wright – 170
Nejvíce 180: Gary Anderson – 7

Tabulka po 9. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Manchester">

–––

Betway Premier League Darts bude pokračovat příští čtvrtek 9. 4. 2015
Celý program budete moci sledovat v přímém přenosu na stanici NOVA Sport na kanálu Voyo (voyo.nova.cz).

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC