Back to Top

+420 602 227 909

Dubai Darts Masters 2016 - krátké shrnutí

29. 05. 2016
Petr Hais
0

Dobrý den, vítejte u shrnutí letošního Dubai Darts Masters, který se jako jediný turnaj na okruhu PDC hraje pod širým nebem. Turnaj je jen pro 8 vyvolených, kterými letos byli tito hráči:

Michael Van Gerwen (1)

Gary Anderson (2)

Phil Taylor (3)

Adrian Lewis (4)

Peter Wright

James Wade

Dave Chisnall

Raymond Van Barneveld

 

Teď tedy k zápasům, které Vám nabídnu pouze výsledkem a krátkým komentářem.

 

Čtvrtfinále:

 

Dave Chisnall vs Adrian Lewis (4) – 10:1

Nezáživné šipky se špatnými průměry, které mohly být způsobeny extrémně teplým počasím, vysokou vlhkostí, možná i lehkými poryvy větru. Viděli jsme pouze jednu 180, a to od Chisnalla.

Lewis měl průměr dokonce pod 80 (což odpovídá průměru české špičky). Dave nepustil moc Adriana do šancí a zaslouženě postoupil do semifinále výhrou nad svým krajanem Adrianem Lewisem 10:1.

 

Phil Taylor (3) vs James Wade – 10:2

Šipky již o poznání lepší. Ale výsledek tomu moc neodpovídal. James měl šance, které bohužel promarňoval a Taylor zvládal i těžší situace. Tím tak zápas rozhodl. 180 rozhodně přibylo, ale co ještě chybělo divákům v tenisové hale v Dubaji, byly zajímavé výsledky. Taylor “smázl“ Jamese 10:2, postoupil do semifinále, kde čekal na vítěze 3. čtvrtfinále.

 

Gary Anderson (2) vs Raymond Van Barneveld – 10:8

To již bylo utkání, na které se v Dubaji 23 legů čekalo. Oba hráči si nedali nic zadarmo a do zápasu dali vše. Průměry byly již velice kvalitní a kdo ví, jak by zápas vypadal, kdyby Van Barneveld proměnil šance, které mu byli nabízeny (přesto, že jich nebylo tolik).

Anderson postoupil do semifinále a bylo jasné, že se může s Taylorem pokusit o odvetu za týden starou porážku v semifinále Premier League Darts.

 

Peter Wright vs Michael Van Gerwen (1) – 7:10

Zasloužené vítězství Van Gerwena, který lépe skóroval i zavíral. 180 bylo dost a výsledek opět odpovídal tomu, na co jsme čekali, tedy vyrovnaný zápas.

Michael Van Gerwen porazil Petera Wrighta (který byl výjimečně bez kohouta) 10:7 a bylo jasné, že si zahraje semifinále s Davem Chisnallem.

 

Semifinále:

 

Michael Van Gerwen (1) vs Dave Chisnall – 11:7

Opět zasloužené vítězství světové jedničky, tentokrát ale po větším boji. Chisnall skóroval i zavíral vysoko, ovšem MvG byl ještě o dimenzi dále. Předvedl např. i zavření 132 přes 2 červené středy.

Michael si už od začátku utkání držel mírný odstup od Angličana, který dokázal ještě zvýšit na konci zápasu. A tak stále mohl věřit ve čtvrté vítězství ze čtyř ročníků Dubai Darts Masters.

 

Phil Taylor (3) vs Gary Anderson (2) – 7:11

Úspěšná odveta za semifinále letošní Premier League v podání Skota! Ten byl po celý zápas plně soustředěn, a to mu přineslo ovoce. Hlavně ke konci měl převahu herní, ale i psychickou. A tak byla teoretická šance, že turnaj, který je součástí kategorie Masters a zároveň se hraje mimo britské ostrovy, pozná jiného vítěze než Michaela Van Gerwena nebo Phila Taylora.

 

Finále:

 

Michael Van Gerwen (1) vs Gary Anderson (2) – 9:11

Totální kolaps světové jedničky! Holanďan vedl totiž už 8:4 na legy, ale pak začal chybovat na doublech, a to Skot nekompromisně trestal. Srovnal na 8:8, pak sice 17. leg prohrál, ale od té doby už všechny legy patřily Garymu. Ten tak sesadil z pomyslného trůnu Michaela Van Gerwena a stal se vítězem Dubai Darts Masters 2016.

 

Toto tedy bylo shrnutí letošního ročníku Dubai Darts Masters. Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vás u reportáže z World Cup of Darts, které začíná již tento čtvrtek.