Back to Top

+420 602 227 909

Europe Cup 2018

30. 09. 2018
Jan Přikryl
0

21. Mistrovství Evropy v šipkách organizace WDF přineslo v Budapešti poprvé v historii medailovou  radost české reprezentaci. Pavel Jirkal se stal vícemistem Evropy poté co postupně porazil reprezentanty Turecka, Švýcarska, Severního Irska, Anglie, Irska, Skotska, aby ve finále podlehl dalšímu Irovi, konkrétně Martinovi Heneghanovi a odváží si stříbrnou medaili z prestižní kategorie mužských singlů.

Dvojice Michal Ondo - Roman Benischko v kategorii párů skončila pouť turnajem v semifinále, kde naši reprezentanti podlehli anglické dvojici Scott Mitchell - Daniel Day a získali bronzové medaile.

Ženská část výpravy zabodovala v kategorii družstev, když byly vyřazeny až ve čtvrtfinále silným Nizozemím. Jitka Císařová v turnaji žen byla jen drátek od historicky prvního zavření perfektního legu na 9 šipek. Dvakrát 180, triple 20, triple 19 a jen o drátek minula dabl 12.

V celkovém pořadí se v konkurenci rekordních 38 zemí umístili čeští muži v sestavě Pavel Jirkal, Michal Ondo, Roman Benischko, František Humpula a manažer Jan Přikryl na skvělém 6. místě, nejlépe v historii. Ženská reprezentace ve složení Jitka Císařová, Blanka Vojtková, Vladimíra Tonarová, Alena Gregůrková s manažerem Radekem Benešem skončily na 9. místě. Poprvé tak oba výběry skončili v prestižní TOP 10.

Kompletní výsledky
https://www.dartswdf.com/2018/09/25/wdf-europe-cup-2018-hungary-results 
Záznam z live stremu
https://www.youtube.com/channel/UCNAZ1FY17HkTMBVN_TA5vbQ