Back to Top

+420 602 227 909

Europe Cup Youth 2019 - Turecko

17. 07. 2019
Jan Přikryl
0

Juniorský tým České republiky zazářil na mistrovství Evropy.

Juniorský tým České republiky ve složení Vilém Šedivý, Tomáš Houdek, David Záruba, Adam Gawlas, Anna Votavová a Denisa Feklová pod vedením manažerů Martina Votavy a Barbory Hospodářské vyrazil změřit síly na Europe Cup Youth v termínu 10.- 14. července do turecké Ankary. 

 

Úroveň mezi nejlepšími juniory v Evropě je obrovská. Tým České republiky přijel v dobré formě ukázat, že se mohou vyrovnat úplně všem. 

 

Turnaj juniorských dvojic začal skvěle. Všechny 3 dvojice Vilém Šedivý/ Tomáš Houdek , David Záruba/ Adam Gawlas  i Anna Votavová/ Denisa Feklová postoupily ze svých skupin. 

 

Dívky prohrály v prvním zápase (posledních 8) 3-0 s Holandskem. David Záruba/ Adam Gawlas nestačili v prvním kole (posledních 16) na silné Dánsko a prohráli 2:3.

 Vilém Šedivý a Tomáš Houdek dokázali něco neskutečného a dostali se přes silné Irsko, Turecko a Gibraltar až do finále! Ve finále nad holandskou dvojicí už vedli 3-1, ale nervozita zápas obrátila na 3-4 a kluci si odvezli skvělé 2. místo. 

 

V turnajích jednotlivců si nejlépe vedli Tomáš Houdek a Adam Gawlas. Oba vyhráli svojí skupinu. Adamovi cestu ukončil Ir Dylan Slevin v poslecních 32 těsným výsledkem 2:3. Tomáš se dostal až do posledních 16, kde jeho hru ukončil Ir Keane Barry rychle 3-0.

 

Denisa Feklová postoupila z 2. místa, ale ve čtvrtfinále nestačila na Holanďanku Lerenu Rietbergen a prohrála 2-3. 

 

V turnaji juniorských týmů, kde hráli pouze chlapci se dařilo skvěle. Po výhře ve skupině 9:3 nad Německem a 9:3 nad Islandem kluci zvítězili ve skupině a postoupili do čtvrtfinále. 

 

Ve čtvrfinále se střetli se silným Gibraltarem a skvělý zápas se hrál až do rozhodujícího legu. Vítězství 9-8 a Česko bylo v semifinále! 

 

V boji o finále se Češi střetli s Holanďany. Kluci už vedli dokonce 6-3, ale Holanďané dokázali zápas otočit a vyhrát 9-7. 

Pro Českou republiku to tedy byla medaile bronzová. 

 

Junioři zahráli neuvěřitelé zápasy a dokázali, že se můžou rovnat s každým. Česká republika získala mezi šipkaři  velký respekt a o českých šipkách se bude jistě dlouho vyprávět, protože se v Turecku navždy zapsaly do historie.

 

My děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výsledkům.

 

Barbora Hospodářská