German Gold Cup 2005 - reportáž

23. 02. 2005
0

Exkluzivně si můžete první přečíst reportáž z úspěšného tažení Davida Miklase v Brémách, přímo z pera našich účastníků.
Poslední lednový víkend se hrál v Brémách tradiční turnaj započítávaný do světového žebříčku WDF German Gold Cup. V tomto turnaji měla své zastoupení i Česká republika, za kterou bojovali David Miklas a Petr Touš.

Turnaj zahajovaly v pátek večer mixy, takže se oba Češi jen seznámili s prostředím, ve kterém se mělo hrát a odbýt si premiéru na tomto turnaji. Hrálo se ve sportovní hale, kde byl

i barový komplex se třemi terči. Na první pohled se zdálo, že jde o elektronické terče jako jsou u nás tzn. dvoumetrová krabice na mince, jenže při bližším pohledu bylo vidět, že místo

el. terče je v ní sisalový terč. Pod terčem byla obrazovka která ukazovala skóre. Pak už

stačilo jen házet a přístroj vám odečetl po každé hozené šipce trefenou hodnotu.

K samotnému turnaji. Hrálo se na 45-ti terčích a v půl desáté byla příprava v plném proudu.

O tom kdo bude začínat rozhodoval los mincí. Hrálo se na tři vítězné legy, za stavu 2:2 rozhoz na střed. Od čtvrtfinále na dva vítězné sety, set na dva vítězné legy a nakonec finálový

souboj se hrál na tři vítězné sety, set na dva vítězné legy. Systém je tedy v podstatě stejný jako na steelových turnajích pořádaných u nás.

Po přivítání pořadateli odstartoval v 10 hodin turnaj mužů. Jako první z našich zástupců šel

změřit síly Petr Touš proti Angličanovi. Petr hrál dobře, jenže tlak turnaje na něho působil víc než na jeho protivníka, který na takovém turnaji nebyl poprvé. Takže po dobré hře, ale s výpadky na doublech se musel rozloučit s turnajem už po 1. kole výsledkem 1:3.

David Miklas hrál v prvním kole s Němcem a poměrem 3:1 postoupil do druhého kola. Ve druhém a třetím zápase, vždy 3:1 pro Miklase. Nejtěžší boj svedl ve finále skupiny, když jedinkrát za celý turnaj nevyhrál los mincí a začínal soupeř. Výborný zápas, kde padali jen

vysoké hodnoty a který přitáhl dost diváků, rozhodl pro sebe Miklas, když breaknul soupeře ve třetím legu a následně vyhrál svoji skupinu. Další výhra znamenala pro strakonického hráče postup do osmifinále, kde se už rozdávali body do světového žebříčku. V osmifinále opět vítězí Čech a byl u toho dost velký rozruch. Čtvrtfinále které se hraje na sety začal David dost nervózně zvláště, když soupeř působil sebevědomým dojmem. Závěr prvního legu, ale lépe zvládl Miklas a nervozita spojená v případě vítězství s jistým třetím místem se jakoby přelila na soupeře, který musel dotahovat. Vítězstvím 2:0 na sety si Miklas zajistil semifinále, ve kterém byli dva Němci, jeden Angličan a Čech. Oba dva duely měli dobrou úroveň, do finále postoupili Tomas Seyler a David Miklas po vítězstvích dva nula na sety.

Nejdříve se hrálo finálové utkání žen ve kterém zvítězila Bianca Strauch nad Nicole Männel.

Na 20 hodinu byl plánován finálový souboj mužů. Nevím zda nějaký Čech, kdy stál na podiu, kde se odehrávalo finále takového turnaje. Davidova slova: "Když finálový konferenciér oznámil jako prvního finalistu Davida Miklase z České Republiky vzbudila má národnost před celým sálem údiv. Docela pěkný pocit vyšplhat se po schůdkách před tolik lidí, mrazení v zádech a ani nebyla nervozita. Pak, ale ten chlap s mikrofonem dal povel k rozházení 9-ti šipkami, já dal hned 180-ku a nervozita kterou se nepociťoval najednou sílila a sílila. Najednou jsem si uvědomil, že musím házet takto vysoké hodnoty pokud chci uspět, čož mě začalo svazovat ruce." Los mincí nemohl dopadnout jinak než pro českého zástupce. To však bylo vítězství poslední, protože Seyler působil daleko zkušenějším dojmem a zvítězil po zásluze 3:1 na sety.

Nedělní dvojice absolvovalo 160 párů a česká dvojka Touš/Miklas došla až do finále skupiny, kde podlehla anglickému páru 3:2 na legy. Výsledná 9. pozice byla úspěchem. Tomas Seyler byl při chuti a k titulu v jednotlivcích přidal spolu se svým reprezentačním kolegou Welgem vítězství i ve dvojicích.