Back to Top

+420 724 253 266

Gerwen ztratil, do čela Premier League Darts jde Chisnall

07. 03. 2015
Admin
0

Dave Chisnall se posunul do vedení v Premier League Darts díky senzačnímu vítězství 7:2 nad mistrem světa Gary Andersonem. Vyprodaná Westpoint Arena v Exeteru také viděla první vítězství Kima Huybrechtse a Stephena Buntinga.

Největší překvapení letošního ročníku Premier League Darts Angličan Dave Chisnall pokračuje ve skvělých výkonech. Tentokrát jednoznačně rozdrtil 7:2 Skota Garyho Andersona. Bylo to jeho čtvrté vítězství v pěti zápasech.

Chisnall zahrál 6x 180, na 7 dablů mu stačilo pouhých 12 pokusů a jeho průměr se ustálil na fantastických 110,78.

"Je to skvělý pocit, být v čele tabulky," řekl Chisnall. "Cítil jsem se dobře hned od začátku zápasu, ale věděl jsem že proti mě stojí aktuální mistr světa a že musím zahrát ještě lépe než minulých kolech. Často jsem po rozlosování letošní PLD slýchal, že musím získávat body hned od prvních kol, protože ty úplně TOP hráče mám až v závěru první fáze. Myslím, že jsem svou hru zlepšil a dnes večer jsem ukázal, že můžu porazit kohokoli"

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

–––

Světová jednička Holanďan Michael van Gerwen se musel spokojit s druhou remízou v řadě. V zápase proti Skotovi Peterovi Wrightovi si ani jeden z hráčů nedokázal vytvořil náskok 2 legů a oba se proto rozešli s jedním bodem do tabulky a výsledkem 6:6.

Van Gerwen vytáhl zavření 120 na vedení 2:1, Wright odpověděl vysokými závěry 101 a 158. V osmém legu šel Peter k terči, kde na něj čekalo 160. Skvělé první dvě šipky (obě skončily v triple 20) mu přinesly jednu možnost na dabl 20 a možnost vedení 5:3. Peter nezahrál třetí šipku v tempu, ale vyzval diváky, aby ho povzbudili, poté chvilka soustředění a ... šipka bohužel pro Wrighta dabl 20 míjí. Michael okamžitě trestá a srovnává na 4:4. V dalším průběhu si oba podrželi svá podání až do konečného stavu 6:6.

Van Gerwen po utkání označil Wrightovo chování před D20 na zavření 160 jako neprofesionální, ale také přiznal: "Byl jsem frustrovaný sám sebou, protože se mi nedařilo hrát svou hru. Někdy musí být člověk spokojen i s bodem. Sice jsem v PLD stále neporažený, ale příště musím hrát lépe."
Wright dodal: "Mám další bod, to je dobré, ale stále nejsem spokojen s tím, co předvádím na podiu. V tréninku mám mnohem lepší průměry i kvalitnější zavírání. V posledních třech kolech jsem hrál se třemi fantastickými hráči, s Raymondem van Barneveldem, Philem Taylorem a Michaelem van Gerwenem a jsem rád, že jsem ani s jedním neprohrál (3x remíza) - ale budu šťastnější, když v dalších kolech budu už konečně brát 2 body za vítězství.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

–––

Angličan Phil Taylor je na třetím místě tabulky se sedmi body poté, co prodloužil svou neporazitelnost vítězstvím 7:5 nad krajanem Jamesem Wadem. Phil dosáhl vynikajícího průměru 106,45 na 3 šipky.

Wade začal skvěle, vedl už 3:0 a 4:1. Poté ale Taylor přeřadil na nejvyšší rychlost, získal pět po sobě jdoucích legů - včetně 11šipkového legu a šel do vedení 6:4. Wade snížil na 5:6 zavřením 100 přes dva dably (S20, D20, D20), ale Taylor si vítězství pohlídal ve velkém stylu zavřením 140.

"Jsem potěšen. James krásně zavřel 121, hrál skvěle, výborně zavíral. Snažil jsem se hrát co nejlépe a mám radost, že to i dnes stačilo na vítězství. Nechci být jen součástí letošní Premier League, chci ji vyhrát," řekl Taylor. "Chci vyhrát každý zápas do kterého půjdu, a moji soupeři budou muset tvrdě pracovat, aby mě porazili, protože do každé šipky dám to nejlepší, čeho budu schopen. "

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

–––

Belgické eso Kim Huybrechts získal první výhru své debutové sezóny Premier League Darts, když porazil 7:5 úřadujícího mistra PLD, Holanďana Raymonda van Barnevelda. Rozhodující leg získal díky famóznímu zavření 170.

Van Barneveld ve třetím legu minul dabl 12 na „devítku“. Hned další šipkou ale zavírá a připisuje si na své konto 10šipkový leg a vedení 2:1. Dalších 5 legů ale získává Huybrechts a je v trháku 6:2. Barny se nevzdává, snižuje až na 5:6. V posledním legu Holanďan začíná, dostává se až na hodnotu 145 do konce. Huybrechts jde k terči a má před sebou nejvyšší možné zavření 170. T20, T20 a BULL přináší Belgičanovi nejen výbuch obrovské radosti a také první historické vítězství v Premier League Darts.

"Bylo to jedno z mých nejlepších zavření na vítězství v zápase v kariéře. Byl to skvělý zápas a to, že se mi podařilo vyhrát je důležité pro mou sebedůvěru," řekl Huybrechts. "Na podiu se cítím dobře, a když se bavím, vím, že můžu hrát dobré šipky. Tušil jsem, že pokud budu pokračovat ve výkonech z minulého kola, mohl bych získat nějaké body. Dnes jsem nejšťastnější šipkař na světě"

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

–––

Také Stephen Bunting si v Exeteru užil své první vítězství v Premier League Darts, když porazil v dalším anglickém derby Adriana Lewise 7:3.

Poté, co ztratil úvodní leg, vyhrál Bunting dalších pět v řadě - včetně 11šipkového legu a zavření 104. Lewis snížil na 5:3, ale další 2 legy jdou opět zase Stephenem, který se díky rozdílu +4 legů odpoutal z posledního místa tabulky.

"Dnešní výkon i vítězství je obrovským posílením pro mou sebedůvěru," řekl Bunting. "Více nyní věřím ve své schopnosti, a věřím, že se ještě mohu zlepšovat. Už se nemůžu dočkat dalšího zápasu."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

–––

Betway Premier League
5. kolo, čtvrtek 5.března
Westpoint Arena, Exeter

Raymond van Barneveld (102,65) 5-7 (105,59) Kim Huybrechts
James Wade (104,42) 5-7 (106,48) Phil Taylor
Adrian Lewis (91,45) 3-7 (96,02) Stephen Bunting
Peter Wright (94,65) 6-6 (95,57) Michael van Gerwen
Dave Chisnall (110,78) 7-2 (99,23) Gary Anderson
Nejvyšší zavření: Kim Huybrechts – 170
Nejvíce 180: Kim Huybrechts a Dave Chisnall – 6

Tabulka po 5. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Exeter">

Betway Premier League pokračuje příští týden v Capital FM Arena v Nottinghamu, Tahákem nejen tohoto večera, ale celého dosavadního průběhu bude souboj mezi světovou jedničkou Michaelem van Gerwenem a 16násobným mistrem světa Philem Taylorem

Celý program budete moci opět sledovat v přímém přenosu na kanálu Voyo (voyo.nova.cz) a také ze záznamu v pátek 13. 3. od 9:05 hod na stanici NOVA Sport.
Utkání 6. kola:

Stephen Bunting v Dave Chisnall
Raymond van Barneveld v James Wade
Phil Taylor v Michael van Gerwen
Gary Anderson v Adrian Lewis
Kim Huybrechts v Peter Wright

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC