Grand Slam Of Darts 2011

26. 11. 2011
Admin
0

Před týdnem v Anglickém Wolverhamptonu vyvrcholil turnaj jehož hvězdami jsou pouze mistři světa, vítězové těch největších turnajů, případně semifinalisté a poražení z těchto turnajů. Grand slam je velice zvláštní turnaj a letos to byl již pátý ročník.....
Phil Taylor získal svůj čtvrtý William Hill Grand Slam Of Darts po totální finálové demolici Garyho Andersona 16-4 ve Wolverhampton Civic Hall v neděli večer.

Velký muž ze Stoke ve finále pouze pokračoval v semifinálovém představení kde porazil 16-9 Adriana Lewise, kterému nic nepomohl ani ninedarter, a průměrem 109,03 Taylor ovládl finále a získal svůj čtvrtý Grand Slam.

Poté, co se Anderson blýskl zavřeními 140 a 128, aby vedl 2-1, Taylor vyhrál sedm po sobě jdoucích legů s průměrem kolem 116 bodů na tři šipky a když Anderson snížil na 4-9 pod hrozbou comebacku Power přetvořil finále ve vlastní exhibici a dalšími sedmi vítěznými hrami zpečetil 100.000 liber a titul.

Včetně finále byl celý GSOD velkým představením Phila Taylora. Ti kteří ho odepisovali, že už je starý a za zenitem se přesvědčili, že Power je jediný, jedinečný a ve své podstatě neporazitelný a nepřekonatelný. V průběhu týdne jsme viděli fantastické šipky. Hry na úrovni o které většina hráčů může jen snít, po hříchu spousta českých hráčů žije v domění, že je to nějaké šarlatánství a že jejich 10. a 12. kola jsou vlastně super a to co se vypráví nebo někde píše, jsou jen polopravdy a výmysly. Ale vy kdo jste se dívali, víte, že Grand Slam je výjimečná událost, plná naprosto ojedinělých výkonů. Nezbývá než pogratulovat vítězům i poraženým a těšit se na Mistrovství světa PDC které začíná již zhruba v polovině prosince tak aby vyvrcholilo těsně po Novém roce. Uvidíme ja si poradí Phil Taylor. Čeká ho 16. titul?

"Jsem naprosto nadšený a šťastný" prohlásil Taylor, který věnoval vítězství sportovnímu komentátorovi Sidu Waddellovi, který bojuje proti rakovině střev."

"Zapomněl jsem, jak těžká to je trofej poté, co jsem ji v loňském roce ztratil, ale je to skvělé být zpět a zase ji držet!"

"Všechno se v tomto týdnu správně sešlo, a to všechno vygradovalo ve finále. Chtěl jsem Garyho přeskórovat a dostat ho pod tlak, donutit k chybám. Povedlo se."

"Start byl fantastický pro mě, protože jít do první přestávky 3-2 bylo opravdu důležité. Gary se velmi snažil vrátit do hry a 180 trefoval jak pro zábavu, občas jsem byl tak chycen v zápase, že jsem ani nevěděl skóre!"

Vítězství ukazuje formu Taylora. Vyhrál pět posledních hlavních titulů - World Matchplay, European Championship, World Grand Prix a Championship League darts. To vše od léta, a dodal: "Je to zvláštní období."

"Byl jsem lidmi odepisován na začátku tohoto roku, ale ukazuje se, že tito lidé se mýlili. Budu se dál snažit vyhrát všechno. Teď máme před sebou Players Championship. A hlavně přichází World Championship a já jsem připraven na Alexandra Palace. "

Anderson přiznal: "Phil byl skvělý a dal mi lekci, jak hrát šipky, zničil mě."

"Po čtyřech legách jsem myslel, že je šance, ale zmizela velmi rychle po druhé session."

"Poté, co jsem prohrál svůj první zápas skupiny minulou sobotu jsem si nemyslel, že bych se mohl dostat do finále. Nakonec se to povedlo a bylo to skvělé."