+420 602 227 909

Holsten Premier League - 5. kolo

02. 03. 2007
0

Ve Venue 73 jsem shlédnul 5. kolo PDL, které se hrálo před rekordní návštěvou 5 200 diváků ve Sheffieldu.
ROLAND SCHOLTEN 8-6 ADRIAN LEWIS

Velmi pěkný a svižný zápas na začátek večera začal lépe Scholten a šel do vedení 4:1,

22letý Lewis ovšem nasázel v dalších třech lezích 5x 180 a zavřel 12. šipkou to vše

před zavřením 142 jež ho poslalo do vedení 5:4, Scholten srovnal a další leg začal

sedmi šedesátkami v řadě a měl náběh na "devítku", ovšem T15 minul. Leg však vyhrál a

vedl 6:5 a D20 si zajistil minimálně remízu, Lewis v dalším legu vykřesal naději, ale

Rolandova 180 v posledním legu dala Scholtenovi klid na double 16 a první vítězství v PDL 2007.
Zajímavostí bylo krátké přerušení zápasu, když do přenosu střihli záběr na fotbalistu Blackburn Rovers v hledišti, což strhlo vlnu nevole v mezi diváky.

DENNIS PRIESTLEY 8-5 COLIN LLOYD

Dosud neporažený DENNIS PRIESTLEY byl bouřlivě přivítán v "domácí" Hallam FM Areně více

jak 5 000 fanoušky. Dennis totiž bydlí v méně než 20km vzdálenmm Mexborough.

Priestley šel do vedení 2:0, což Colin srovnal, ale Dennis zavřením 117 opět vedl a

Colin před přestávkou srovnal na 3:3. The Manace se vrátil v dobré pohodě a šel do

vedení 6:3 aniž pustil Lloyda na double. Colin 13. a 11. šipkovými legy snížil na 6:5.
Dennis ovšem dvěma výbornými zavřeními 120 a 113 ukončil zápas.

TERRY JENKINS 8-5 PETER MANLEY

TERRY JENKINS po remíze s Raymondem van Barneveldem, záhrál dobře i na Manleyho.
Prvních 10 legů si hráči drželi podání, včetně 10. šipkového zavření Jenkinse a zavření 118 u soupeře.

V 11. legu si Jenkins opět podržel podání a a třemi 100+ náhozy prorazil Manleyho podání.

Závěrečný 11. šipkový leg sestávající ze 100, 180, 180 a 41, poslal Terryho na 4. místo v tabulce PDL.

PHIL TAYLOR 8-6 RAYMOND VAN BARNEVELD

Zlatý hřeb večera měl ovšem teprve přijít, opakování finále MS. Taylor nastoupil v

prototypu českého národního dresu s velkým nápisem POWER a 13 na zádech.

Phil </p>
<p>Taylor

Před přestávkou se Taylor nezdál být ve své kůži, přestože vyhrál 1. leg proti podání v

dalších chyboval na doublech a toho kvalitně hrající Barney beze zbytku využil a dostal

se do vedení 5:1. Po přestávce tu byl ovšem starý dobrý strejda Taylor jak by napsal

Pikolík, 4 legy v řadě přinesly srovnání na 5:5, Holanďan odpověděl zavřením 116 a opět

se ujal vedení, ale závěr opět patřil Philovi, 3 legy v řadě mu přinesli zachování