Back to Top

+420 602 227 909

Kanaďan John Part naboural Taylorovu mystickou neporazitelnost!

06. 01. 2003
Admin
0

John Part se po vynikajících výkonech po dvou letech opět probojoval do finále PDC world championships a ukončil tak Taylorovu dominanci na tomto turnaji.
Kanaďan zahájil ve velkém stylu a záhy se ujal vedení poměrem 4:1 na sety. Ne zrovna nejlépe hrající Taylor "vstal z mrtvých" a obrátil stav zápasu na 5:4 ve svůj prospěch. V následujících dvou setech Part neváhal využít Taylorových chyb na dablech a vedení se opět přelilo na jeho stranu. Taylor ve dvanáctém setu unikl hrobníkovi z lopaty a srovnal na 6:6. V rozhodujícím setu v sobě našel víc psychické síly a větší jistotu v zavírání a podruhé se tak stal profesionálním Mistrem světa. Poprvé vyhrál světový šampionát v roce 1994, když ve finále Embassy World Professional smetl populárního angličana Bobbyho George poměrem 6:0 na sety. Včerejším výkonem se mu podařilo přetrhnout osmiletou "šňůru" šipkové legendy. Tak dlouho totiž trvalo sesadit nekorunovaného krále z trůnu profíckého mistrovství. Za poslední dva roky se Part a Taylor potkali ve finále světových turnajů celkem čtyřikrát, z toho již jednou před dvěmi lety ve finále MS, ale až včera se Partovi podařilo odejít z bojiště vítězně. Stojí také za zmínku, že Taylor krom prohry v zápase ztratil za poslední tři roky ve finále MS vůbec první set.

Part se k zápasu i ke svým výkonům přirozeně stavěl velmi kladně. A měl proč. Porazit hráče Phillova kalibru se nedaří každý den.

Taylor v letošním ročníku neměl formu jakou by si sám představoval a z několika předchozích zápasů prošel do dalších kol s "odřenýma ušima". "Nestává se mi často, že bych byl poražen. Dnes to alespoň byla důstojná porážka" nechal se slyšet Taylor. Zároveň přiznal, že oproti svému soupeři zadrhával v dablování.

Více informací se dozvíte tady