+420 602 227 909

Kvalifikace o MS v Lakeside 2009

04. 12. 2008
0

Do boje o 5 míst na lednovém Mistrovství světa se pustilo cca 280 mužů a cca 180 žen. Do dalšího kola prošel jen David Miklas.

Daryl Gurney (N. Ire), Ross Smith (Eng), Dave Chisnall (Eng), Krzysztof Ratajski (Pol) a Daniel Larsson (Swe) se kvalifikovali do Lakeside. Stephen Bunting (Eng) je v pozici náhradníka.

Lisa Ashton a Anne Kirk se kvalifikovaly do Lakeside. Rilana Erades má pozici náhradnice.
Čtvrteční ráno přineslo po krásném slunečném, ale mrazivém středečním odpoledni sněžení skoro po celé Anglii se silným blizardem, v Bridligtonu tedy také pěkně foukalo a až do odpoledne pršelo.

1. kolo

Pavel Drtil - Ricky Dunlop (Severní Irsko) 0:2 (1:3, 0:3)

Pavel začal zápas dobře a získal první leg, ale bohužel v dalším průběhu již další šance nevyužil a prohrál.

Roman Schýbal - Mark Hartley (Anglie, Yorkshire) 0:2 (2:3, 0:3)

V prvním legu si Roman zkusil bull, ale těsně minul a soupeř mu zavřel 118. V druhém legu po oboustranně dobré hře ztrestal Roman Markovi chyby na dablech a srovnal na 1:1. V dalším legu pokračoval Roman v dobrém výkonu a dvěma 140 si vytvořil pozici pro úspěšné zavření 15. šipkou. Soupeř odpověděl při svém podání 16. šipkou a srovnal na 2:2. V rozhodujícím legu začíná Roman 100, ale další 3. kola netrefuje triple a soupeř má po 12. šipkách 137. Roman se vrací do hry 180 a má 46. Hartley dává T20, T19 a míjí D10. Roman S14, D16 o drát dovnitř, D8 o drát ven a soupeř již neváhá a 2 šipkou si bere první set.

V dalších dvou lezích drží český reprentant s Markem krok, ale nedokáže ztrestat Angličanovi chyby a v posledním legu již kraluje Hartley, který si dvěma 140 připravuje pozici pro zavření 15. šipkou.

Petr Touš - Robert Modra (Austrálie) 0:2 (1:3, 0:3)

Petr nastoupil do zápasu suveréně 134, 140, 100, 97 a zůstalo mu 30, ale 6 nevyužitých šipek na uzavření legu Australan tvrdě trestá zavření D16 první možnou šipkou. Druhý leg Tuška nepolevuje a zavírá 116 a srovnává na 1:1. Dalším legu již Robert přidává a stačí Tuškovi v hodech a opět bezchybně proměňuje první dabl a využívá podání. Petr podává a má po 5. kole 161, soupeř ale po hodech 59, 100, 140, 145 pouze 57 a tři šipky v ruce, ano hádáte správně opět mu stačí minimální počet a zavírá celkově 14. šipkou a vítězí v setu 3:1.

V druhém setu začíná Petr, ale Modra ho nepouští na dabla a zavírá první šipkou D19 (jak jinak). Pak už Modra exhibuje 140, 180, 140 a má 41, Petr se snaží, ale ani hody 121 a 100 mu nepomáhaji. Robert sice poprvé míjí dvákrát dabla, ale 13. šipkou zavírá D16. Petr se nevzdává a po špatném začátku 26, háže 140, 140, 123 a má 72, Robert jen snižuje na 145, Tuška dvěma singly 16 připravuje dabl top, ale míjí stejně jako dalších 6 šipek a to samozřejmě Australan nenechává bez trestu a zavírá D8 na vítězství 2:0 na sety.

David Miklas - Paul Coughlin (Anglie) 2:0 (3:1, 3:0)

David podle vlastních slov začal strašně a prohrál první leg, ani ve druhém se moc nedařilo, ale dokázal ho vyhrát 3:1. Druhý set už jsem sledoval a David ho začal zavřením 16. šipkou. Další leg vzal 19. šipkou soupeři podání a další 19. šipkou si bere vítězství a postup do 2. kola.

Slovenská reprentace si vedla podobně jako naše a dál postoupil jen Miloš Bédy, který pak v dalším kole prohrál 0:2

První kolo bylo konečnou i pro vítěze Czech Open 2008 Dave Prinse, kterého vyřadil Patrick Bulen (BEL).

2. kolo

Lenka Schedivá - Roz Kerr (Anglie, Yourshire) (1:3)

Zápas jsem neviděl, ale Lenka říkala že všechny legy kdy byla na dablu dřív prohrála a ten jeden naopak získala, zavřením první šipkou poté co soupeřka na dablu zaváhala.

David Miklas - Phill Borthwick (Anglie) 0:2 (2:3, 2:3)

David si první 180 v zápase připravuje v pátem kole na 44 a 18. šipkou si bere první leg. Soupeř v druhém legu srovnává na 1:1. V dalším legu jsou soupeři na dablu současně, ale David nedokáže využít podání a jeho chyby nakonec Phill využívá k vedení 1:2. Další Davidova stoosmdesátka pomáhá Davidovi srovnat 16. šipkou na 2:2. David přidává v rozhodující legu třetí 180 do sbírky a má po 12. šipkách 68, dává S20, S16 a D16 míjí dovnitř, Phill má ovšem již po hodech 100, 140, 100, 110 pouze 51 a ty 15. šipkou do D16 proměňuje v zisk prvního setu.

Hráči pokračují ve skvělých šipkách opět jsou oba po 4. kole pod stovkou, Borthwick zavírá 66 (T10, D18 = 14. šipka) a tak se David nedostane k pokusu zavřít 86. Phill hraje jak z partesu a hází svoji jedinou 180 a má po 4. kole 51, ale 9 zahozených šipek trestá David srovnáním na 1:1. Hráči trochu zvolňují a tak stačí Phillovi 20. šipka na vedení 2:1 ve druhém setu. David čtvrtou 180 v zápase dovádí leg k vítězství a srovnává. Phill začíná 100, 80, 140, David 100, 59 a 28, Angličan ovšem také jen 26, 60 a 43, David 100, 43 a 137 na 36. Phill už má ovšem jen 52, dává single 20, D16 asi 1 cm dovnitř a trošku se štěstím zavírá D8, který se mi zdál nejdřív jako D11 a vyhrává i druhý set 3:2 a celkově 2:0 na sety.