+420 602 227 909

Lakeside - 1. kolo (2. den)

08. 01. 2007
0

Hned o dva velké favority přišlo mistrovství druhý den, nejdřív se poroučel Skot Gary Anderson nasazená dvojka a za několik hodin i trojka turnaje a největší favorit dle bookmakerů i mne Michael van Gerwen, další nasazený Darryl Fitton (7.) rovněž skončil.

V ženské kategorii poslala domů nasazenou nizozemskou hráčku Karin Krappen domací Apelee Jones 2:1, začátek zápasu na to vůbec nevypadal první set 3:0 pro Krappen, ovšem v dalších 2 setech hodila v každém legu vždy jen 1x 100 a to na Apelee nestačilo. Večerní utkání Francis Hoenselaar vs. Carol Forwood začala Francis také setem 3:0, druhý ovšem Australanka vyhrála 3:1, rozhodující set rozhodoval až 5. leg, do které ho začala Francis a výhodu 3 šipek navíc využila, zůstala tak jako jediná ze 3 Holanďanek ve hře.

Darryl Fitton vstoupil třemi 15. šipkovými legy do zápasu a vedl 1:0, kvalifikant Paul Nixon, ukázal zoubky už v prvním setu kdy si jeden leg vzal 13. šipkou, druhý a třetí set ovšem jasně pro Nixona 3:0, stejně tak čtvrtý který zahájil 12. šipkovým legem (100, 140, 140, zavření 121) a vítězství 3:1.

Albertino Essers vstoupil do zápasu s nasazenou dvojkou Gary Andersonem vyhraným setem 3:2, když dokázal podržet všechny svoje podání. V druhém vedl 2:0, ale minul double vítězství a Gary otočil set a srovnal na 1:1, třetí set měl naprosto stejný scénář a zdálo se, že nevyužité šance budou Albertina mrzet, 4. set začíná opět stejně Essers vede 2:0, Gary snižuje na 1:2, ale tentokrát již šanci na vítězství Holanďan nepouští a srovnává na 2:2 na sety. Rozhodující set začíná 14. šipkovou hrou, Gary odpovídá stejnou mincí, další dva legy jdou za Albertinem Essersem a posílají ho do druhého kola. Jeho přezdívka The Sensation tak dostala nový rozměr.

Zápas Shauna 9dart Greatbatche pro Krokodýlovi Dundee vlastním jménem Paulovi Hogenovi se dá popsat jednou větou, Greatbatch výborně trestal Hogenovi chyby na double a vyhrál 3:1. Úspěšnost na double 62% Greatbatch - 21% Hogen.

Michael van Gerwen (nasazená trojka) s Gary Robsonem si v prvním setu ani jednou nepodrželi svoje podání (kromě 1. legu vždy zavření v 5. kole) a tak vedl 1:0 mladý van Gerwen. V dalším setu ovšem Mighty Mike přestal skórovat a toho Robo využil ke srovnání na 1:1, v dobré hře s vysokými náhozy pokračoval Robson ve třetím setu a ujal se vedení 2:1. 4. set opanoval Gerwen 16., 15. a 11. šipkou zavřel svoje legy a zdálo se, že našel ztracenou jistotu. Do rozhodujícího setu začínal Robo a jasně si podžel podání, stejně tak soupeř, v dalším legu se dostal Robson do problémů, ale Mike je nedokázal využít a tak si hráči drželi zavřeními v 6. kolech podání až do stavu 4:3 pro Robsona. Závěr byl hodně nervózní oba nevyužili 3 šipky na zavření, Gerwen pak ani další 3 a Robson tak mohl slavit vítězství.

Další dva zápasy zvládli favorité již lépe, Tonyho Ecclese zlobil Mark Webster jen v prvním setu a Martin Atkins vyřadil Garyho Fenna 3:0.

No, docela masakr pro favority ve spodní části pavouka, tam se tak otvírá zajímavá šance pro Čaroděje Whitlocka nebo Johna Boy Waltona.