09. 01. 2007
Admin
0

Ve Frimley Green pokračovalo MS BDO/WDF zápasy 2. kola.
V prvním zápase nastoupila nasazená 1. Martin Adams proti Co Stompému (16.). Na začátku si hráči 9 legů drželi podání v 10.legu ho Adams Stompému prorazil a ujal se tak vedení 2:0 na sety, Co ovšem hned další leg zavírá 13. šipkou proti podání a nakonec snižuje na 2:1 na sety, 4. set začíná proraženým podáním pro změnu Adams, v dalším legu má Co po 9 šipkách 161, ovšem začínající Adams zavírá 12. šipkou 126 a po zápisu 140, 180, 140 a zavření 41 opět 12. šipkou zvyšuje na 3:1 na sety. Pátý set začíná Adams a hráči si opět drží podání a Martin Adams 13. šipkou uzávírá poslední set a vítězí 4:1. Průměry Adams 31,06 - Stompe 29,85.

Ve druhém zápase potrápil kvalifikant Davy Richardson Teda Hankyeho, Ted mu věnoval první set 3:0, když ho nechal 2x zavřít v 8. kole, podobně i druhý set, který Davy zakončil dvěma legy v 7. kole a vedl 2:0. Ted ovšem sehrál další set mnohem lépe, začal 16. šipkou, povolil ještě soupeři srovnat, ale 13. a 12. šipka za využití čtyř 180 ve 3 lezích znamenají snížení, v dalším setu nemá Hrabě Dracula jediný odhod bez triplu a zavírá 15., 14. a zase 14. šipkou, když Davy nejlepším legem zápasu zavřeným 11. šipkou pouze korigoval na 2:1. Za stavu 2:2 na sety pokračují hráči ve zlepšeném výkonu, Davy zavíra 15., Ted kontruje 14., ovšem Richardson tam solí 3x 180 a bere si 12. a 13. šipkou set proti šipkám.
Ted zavřením 121 ve 4. kole zahajuje další set, se štěstím si drží podání na 2:0, Dave snižuje, ale 13. šipka vyrovnává na 3:3 na sety. Do rozhodujícího setu Hankey začíná a po 4. kole má 170, Davy má 114, Ted Hankey posílá dvě šipky do triplu 20 a bullem si bere prémii za nejvyšší zavření v turnaji a první leg rozhodujícího segu. Dave si drží i díky 180 svoje podání, stejně tak Hankey, Richardson v dalším legu míjí 2 šipky na D16 a Ted D10 vítězí 4:3 a postupuje do čtvrtfinále proti Martinu Adamsovi.

Třetí zápas večera začal Mervyn King proti Mikovi Veitchovi hodem 26 což zopakoval hned ve čtvrtém kole, což Skot jistě potrestal. Další 2 legy, ale znamenají vedení 2:1 pro Mervyna, Mike podáním srovnává a King 16. šipkou vyhrává 1. set. Na začátku dalšího setu zavíra 121 12. šipkou a hned 120 15. šipkou a vede 2:0 v setu, ovšem 14., 11. a zase 14. šipka Veitche znamená podržení podání a srovnání na 1:1 na sety. Třetí set vyhrává King 3:1, vše v 5. kole. 4. set začína King proti šipkám a vyhrává, ovšem vzápětí mu nestačí 21 šipek na zavření a výhodu ztrácí, Veitch 12. šipkou bere vedení a po srovnání využívá podání na vítězství 3:2 a srovnání na 2:2 na sety. Pátý set byl nervózní dobré šipky se třídali z horšími a nakonec 5. leg se 180 vyhrává Mervyn King. Poslední set začíná King dvěma zavřeními ve 4. kole vede 2:0, Mervynovo trápení na double posledního legu Mike nevyužil a tak jde dál Mervyn King.

Na závěr večera Tony Eccles (4.) porazil hůře hrajícího Shauna Greatbatche jasně 4:0.

V horní polovině tak zůstali pouze nasazení Angličané, čtvrtfinálové duely Adamse s Hankeyem a Kinga s Ecclesem by měli být pěknou podívanou. Ve spodní půlce postoupí určitě další dva Angličané, a je otázkou zda je vyzvou dva Holanďané nebo Skot a Australan.

Statistiky a zápisy všech zápasů + aktuální stav pavouka muži.