+420 602 227 909

Lakeside - finále (9. den) - oživeno

14. 01. 2007
0

Poprvé se stal mistrem světa BDO/WDF Martin Adams po vítězství 7:6 na Philem Nixonem.
MARTIN ADAMS (30.10) 7 PHIL NIXON (29.03) 6

Martin Adams odehrál první polovinu zápasu velmi pěkně a navíc Nixon netrestal chyby tak jako v minulých zápasech a tak Martin ztratil pouze 4 legy v šesti odehraných setech a vedl jasně 6:0 a paní Adamsová v hledišti tančila. Po přestávce vedl v 7. setu 2:1 a podával, ale celé to neunesl a Nixy otočil na 2:3 a připsal si první set, najednou to byl jiný zápas Nixon začal lépe skórovat a Adamsovi začali chodit občas T1 a T5, ještě 2x byl za stavu 2:1 v setu kousek od vítězství, ale nedal tuším 5x matchdarts a to Nixon okamžitě trestal a vstal tak z mrtvých a srovnal na 6:6, v tu chvíli Adamsova manželka odešla ze sálu.

Rozhodující set začal podáním Nixon 100, 180, 99, 90 a má 32, ale Adams odpovídá 140, 140, 180 a zavírá 12 šipkou, podání si podržel i díky dalším dvěma 140 a opět mu scházel leg, ale to už zde několikrát bylo. Nixon začína 137, 96, ale 26 a 45 drží šance Adamse nahoře (100, 85, 81, 41), Nixy 87 snižuje na 110 a Adams 140 na 54, Nixon míjí 1 šipkou D18 a Adams sehrává a první šipkou zavírá D20 a stává se poprvé v kariéře Mistrem světa a padá si do náručí s plačící manželkou, která už asi skoro oplakala 70 000 GBP za vítězství :-)

Statistiky a zápis zápasu + konečný pavouk muži.