+420 602 227 909

Las Vegas Desert Classic 2005 - Phil Taylor a Trina Gulliver

08. 07. 2005
0

Vítězem dalšího TV turnaje PDC - Las Vegas Desert Classic 2005 se stal Phil Taylor, když si zopakoval loňské finále a porazil Wayna Mardlea 6:1.
Mezi ženami kralovala Trina Gulliver, která ve finále porazila Detu Hedman 6:2.

Nejprve se v pondělí a v úterý hrály čtyři kvalifikační turnaje o šestnáct míst v turnaji mužů a čtyři kvalifikační turnaje o čtyři místa v semifinále žen. Počet mužů na třicet dva doplnilo 12 nejlepších ze žebříčku PDC a čtyři Severoameričané. (Kuczynski, Walls a Young z USA a Kanaďan Convery).

Středa - první kolo:

Vítěz Las Vegas Desert Clasic z roku 2003 a jeden z osmi nasazených hráčů Petr Manley byl mezi řadou hráčů zvučných jmen, kteří v hale „MGM Grand Casino & Hotel Resort“ vypadli v prvním kole, když prohrál 1:2 na sety s Markem Walshem. Finalista mistrovství světa Mark Dudbridge také pocítil zklamání po prohře 1:2 s Andy Callabym - mužem , který vyřadil Phila Taylora na loňské World Grand Prix.

Ronnie Baxter, Denis Owens, Alan Warriner a severoamerické trio John Kuczynski, George Walls a Gerry Convery byli všichni poraženi hráči, kteří prošli zničujícími dvoudenními kvalifikacemi. Obhájce titulu Phil Taylor měl s Markem Holdenem lehkou práci.

Čtvrtek - druhé kolo:

Phil Taylor postoupil do třetího kola jasným vítězstvím nad Andy Jenkinsem 3:0 na sety a s průměrem 112 na tři šipky. Stejným poměrem vyřadil Wes Newton finalistu letošníko UK Open Marka Walshe. Nasazení hráči tentokrát postoupili do třetího kola.

Wayne Mardle - Colin Lloyd 3:2
Wayne Mardle opět předvedl úžasný návrat do hry a vyřadil prvního hráče světového žebříčku Colina Lloyda v legu náhlé smrti na konci pátého setu.
V zatím nejlepším zápase turnaje padlo sedmnáctkrát 180, a oba hráči hráli po většinu utkání s průměrem přes 100.
Rozhodující leg byl neuvěřitelný. Colin začínal a vypadalo to že vyhraje, když jeho prvních 9 šipek bylo 180, 140, 170! Wayne sice začínal se 140, 140, ale byl pozadu a čekal že Lloyd ukončí zápas. Colin měl pět šipek na ukončení zápasu, minul a Wayne trestal a vyhrál poslední set 3-2.

John Part - Roland Scholten 3:1

Zatímco předcházející zápas Lloyd - Mardle, byl nejvyšší kvality, toto utkání bylo spíše průměrem. Scholten obvykle háže 180 jak na běžícím pásu a Part je pověstný svými vysokými zavřeními, ale Roland dal jen dvě 180 a Johnovo nejvyšší zavření bylo 123.

Phil Taylor - Kevin Painter 3:1

Phil Taylor postoupil do semifinále vítězstvím 3:1 nad Kevinem Painterem, ale zdaleka nepředvedl vynikající výkon, spíše se zdálo, že hraje co potřebuje. Taylor vyhrál první set, ale jen jednou 180, leč stačiloto aby vyhrál set 3:1. Druhý set patřil Painterovi. V tuto chvíli vypadal Taylor zranitelný, ale po průměru něco přes 80 v prvních dvou setech vyhrál Taylor třetí set s průměrem 121!
Poslední set byl pro Taylora krušný, ale podařilo se mu prorazit proti Kevinově hodu v posledním legu a odvrátit případný pátý set.

Wes Newton - Ray Carver 3:1

Lancasteran Wes Newton dosáhl svého prvního významnější semifinále po snadném vítězství 3:1 nad posledním Američanem v turnaji Ray Carverem.
Newtonova hra v semifinále měla hladký průběh. Nejprve rychle vyhrál pět legů v řadě, ale pak Američan vyhrál tři legy včetně zavření 121 a srovnal utkání. Newton dotáhl utkání do vítězného konce výhrou třetího a čtvrtého setu 3:0 a 3:1.

Sobota – semifinále:

Wayne Mardle – John Part 4:2

Wayne Mardle postoupil do finále vítězstvím 4:2 nad Johnem Partem. To je podruhé za sebou, co je Mardle ve finále bude doufat, že to dopadne lépe, než před rokem, když v napínavé hře prohrál s Philem Taylorem 4:6 na sety.
Lépe začal Part a první set vyhrál 3:0. Mardle pak udělal šest legů za sebou,přičemž třetí začal vysokými hody a působivě zavřel 132 stylem bull, bull, D16.
Part srovnal na 2:2 na sety a v pátém setu měl šanci na 9-ti šipkovou hru, ale sedmou šedesátku minul. Mardle poté dotáhl zápas do vítězného konce.

Phil Taylor – Wes Newton – 4:0

Phil Taylor se utká s Waynem Mardlem v repríze loňského finále po lehounkém vítězství nad Wes Newtonem 4:0 Ve svém prvním významnějším semifinále neprojevil Newton žádnou nervozitu a hned na úvod vyhrál první leg proti Taylorovu hodu, něco, co se ještě některým z nejlepších hráčů na světě v prvním legu nepodařilo. Taylor pak začal hrát mistrovsky a z průměru 98 v prvním legu zvedl průměr až na 106.

Ženy:

Za stavu 3:3 Američanka Stacy Bromberg nezavřela 92 a pak jen mohla sledovat jak Trina Gulliver zavírá 60. Ve finále se Trina utká s přítelkyní Colina Lloyda, Detou Hedman, která smetla Tricii Wright.

Neděle – finále:

Phil Taylor vyhrál svůj třetí Las Vegas Desert Classic titul, když rozdrtil Wayna Mardla 6:1. Obhájce potřeboval něco málo přas hodinu nato, aby vyprovodil Mardla a stále si drží šanci na získání Grand Slamu PDC TV turnajů.
Po vítězství na mistrovství světa v lednu, přidal vítězství v Premier league a UK Open. Zbývá Stan James Matchplay za tři týdny a říjnová World Grand Prix.

Ženy: Trina Gulliver - Deta Hedman 6:2

Trina Gulliver obhájila Las Vegas Desert Classic titul po vítězství 6:2 nad Detou Hedman.Gulliver, nynější mistryně světa, hodila dvě 180-ky a 13-ti šipkový leg na své cestě za druhým titulem.
Deta Hedman dotáhla z 0:2 na 2:3, ale po přestávce Trina Gulliver vyhrála tři legy a pečetila titul zavřením 101.

Od zápasů mezi posledními 16 vysílala turnaj TV Sky Sport a záznamy bude vysílat DSF od 18.července 2005