+420 602 227 909

Mistrovství světa WDF/BDO - finále

12. 01. 2009
0

Lakeside World Professional Darts Championships je plný název turnaje, který jsme mohli sledovat v průběhu posledního týdne....
...Neděle 11. ledna 2009 byla dnem finálovým a věřím, že všichni kdo se dívali nelitují. Nevím jak dobře běžely streamy na internetu, ale díky "exclusivní" smlouvě BDO s Eurosportem jsme mohli vstoupit do zápasu "už" za stavu 4:3 pro Teda Hankeyho. Zkrácení přímého přenosu z Lakeside bylo jistě pochopitelné, vždyť nemůže být nic důležitějšího než přátelské utkání dvou družstev náhradníků v tak netradičním a málo vysílaném sportu jako je fotbal

Ale přejděme ke zbytku finále. Začněme mírně statisticky. Jak už jsem napsal včera Ted nikdy Tonyho neporazil v podiovém zápase. Až dodnes, bohužel. Finále přineslo vše co se od takového zápasu očekává. Dramatičnost, kvalitní světové šipky, emoce a i chyby obou borců. 133 minut trvající utkání bylo pro oba doslova thrillerem a více než vyčerpávající záležitostí. Ted nasázel ve finále parádních 15 maxim a Tony dalších devět. Celkem jich Ted dal za turnaj 42 a Tony 30.

V postupném vývoji zápasu se vždy Ted držel vpředu a Tony dotahoval. Tyto souboje doslova o každý dabl, chyby v těch nejvypjatějších momentech ukázaly krásu šipek jako sportu. Jistě je to nádhera koukat jak strejda Power tam hrne jedno čtvrté kolo za druhým, neuvěřitelné šipky na MS PDC, ale i tohle mistrovství nakonec ukázalo svou kvalitní tvář. Finále MS WDF/BDO bylo prostě fantastické. Ted Hankey se ze v závěru zápasu dostal do dvousetového vedení 6:4, ale Tony i s podporou diváků, chyb Teda a s nervy najpatými k prasknutí srovnal stav na neuvěřitelných 6:6, když Ted mezitím již minul několik šipek na celkové vítězství, včetně minutého singlu 12 kterým se o úplně první šipku na výhru obral. Největší emoce propukly na straně Tonyho po úspěšném srovnání na 6:6.Bylo to nádherné sledovat ten výbuch radosti, ale pohříchu možná toto pohřbilo naděje dědy ze Stockportu. Hankey byl sice evidentně rozladěn z neúspěchu ve dvanáctém setu, ale přesto si udržel relativně chladnou hlavu, podpořil svou hru několika dalšími 180tkami a i díky slabší hře v Tonyho v rozhodujícím setu si dokráčel po více než dvou hodinách tvrdého boje pro svů druhý titul př třetí finálové účasti. Poté kdy slavně vyhrál svůj první titul zavřením 170 v roce 2000 si to zopakoval letos a je tak šampiónem pro rok 2009.