30. 06. 2005
0

Dorazily fotky z krchlebského MR a sepsal jsem podrobnější článek.
Mixy

Soutěže začali dopoledne mixy, z 12 párů vznikly 4 skupiny po 3 účastnících, z nich vzešly čtvrfinálové dvojice:

Ledvinka+Pázralová v. Jirkalovi 3:1,

Tomáškovi v. Jelínek+Maříková 3:0,

Drtil+Schedivá v. Císařovský+Katzerová 3:0,

Jeníček ml.+Pošustová v. Kohl+Richterová 3:2.

Semifinále:

Tomáškovi v. Ledvinka+Pázralová 3:2

Drtil+Schedivá v. Jeníček ml.+Pošustová 3:0.

Finále:

Drtil+Schedivá v.Tomáškovi 3:0, zde vítězové oplatili porážku soupeřům ze skupiny.

Ženy

V soutěži ženských párů se registrovalo 6 párů, které si zahrály v jedné skupině.

Do semifinále postoupily:

Jirkalová+Katzerová v. Pošustová+Olivová 3:2 a

Schedivá+Pázralová v. Skopalíková+Richtrová 3:1.

Finále pro sebe získaly Lenka Schedivá a Eva Pázralová vítězstvím 2:0 na sety (2:1, 2:0) nad Jirkalovou a Katzerovou.

Muži

V mužské soutěži bylo 20 dvojic rozděleno do 4 skupin po 5 účastnících na 3 vítězné legy. Již skupině vypadla silná dvojice Tomášek+Kolomazník. Čvrtfinále mělo tyto účastníky:

Jeníček ml.+Jirkal v. Jeníček st..+Cíza 2:0 (2:1, 2:0),

Jůna+Písařovič v. Císařovský+Čadek 2:0 (2:0, 2:0),

Ledvinka+Andres v. Šimandl+Čapek 2:0 (2:1, 2:0),

Sviták+Korčak v. Brumlich+Hammerbauer 2:0 (2:1, 2:0).

Po celkem jasných dvousetových vítězstvích následovala vyrovnaná semifinále, sice také dvousetová, ale na 3 vítězné legy v setu.

V prvním Jeníček s Jirkalem 2x otočili z 1:2 na 3:2 a porazili Jůnu s Písařovičem 2:0 (3:2, 3:2).

Druhé bylo rovněž vyrovnané a Sviták+Korčak porazili Ledvinku s Andresem 2:0 (3:2, 3:1).

Finále začali lépe Sviták+Korčak v prvním setu vedli 2:0, letenští hráči však využil váhání na double a set vyhráli 3:2, hned nato si vzali první leg 2. setu, soupeř ovšem kontroval třemi legy v řadě a srovnal stav na 1:1 na sety.

Rozhodující set začali pěkným legem Jeníček s Jirkalem a ujali se vedení, v druhém legu nedokázali vzdorovat dvěma 140 a zavření 23 šipkou (1:1). Třetí leg byl velmi pěkný J+J zahráli: 85, 140, 100, 100, 140, 43, 45, 28, zbývá 20 soupeř odpovídal: 60, 100, 40, 100, 100, 45, 100, a zbývajících 156 zavřel na 3 šipky. 2:1 pro dvojic Sviták, Korčak.

Další leg začínali S+K a po 6 kolech měli 284, soupeři rovněž po 6 kolech po zápisu (140, 58, 81, 180, 140, 86) posledních 16. S+K ovšem zahrávají 180, J+J míjí double a Sviták s Korčákem zavírají 24 šipkou 104 a stávají se mistry republiky po setech 2:3, 3:1 a 3:1.