PDC – Day Four & Five

27. 12. 2005
0

Po delší odmlce je tu opět krátké ohlédnutí …
… a komentář k odehraným utkáním. Ve čtvrtek před vánočním víkendem se dohrávalo 1. kolo. Z toho, co jsem měl čas shlédnout na DSF, mě zaujal zápas veterána Jamie Harveyho proti současné německé jedničce Tomasu Seylerovi (??? přemožiteli našeho Davida Miklase ve finále letošního German Golden Cupu ???), ve kterém jistější hrou (a to jak při skórování, tak i ‚opticky‘ v závěrech na double) zvítězil Němec, a to hladce 3:0 na sety.

Další zajímavé utkání, které přenášelo DSF, odehrál Chris Mason proti Stevu Hineovi. I když Mason vyhrál 3:1 na sety, musel chvílema ukázat pevnou ruku, neboť oba hráči v rozhodujícím chvílích netrefovali tak, jak by si asi sami představovali.

Poměrně ‚nezajímavá‘ byla další přenášená utkání mezi Kevinem Painterem a Dale Newtonem (3:1 na sety), kdy Painter, i když byl krapet lepším hráčem, dosti těžil z Newtonových nevyužitých šancí na korigování průběžného stavu, a dále mezi Alanem Warrinerem mladším a Němcem Andree Welgem (3:0 na sety pro mladého Icemana), ve kterém byl výkonnostní rozdíl ještě více znát.

Ostatní zbývající výsledky prvního kola pak: Clarys vs. Cadogan 3:0; Monk vs. Smith 0:3; Askew vs. Convery 0:3 a Roy vs. Tabern 2:3.

Včera pokračovalo ‘Pédécéčko‘ první čtyřmi duely 2. kola. V prvním zápase nastoupil Američan John Kuczynski proti Janu van der Russelovi z Nizozemí. Od počátku mi připadalo, že Holanďan lépe skóroval, ale byl o poznání méně úspěšný v závěrech legů, čehož Američan postupně využil ve vedení 3:1 na sety. Poté se utkání ještě více vyrovnalo a i když Holanďan tahal většinou za kratší konec, dotáhl utkání až do 7. rozhodujícího setu a v něm i přes několik promarněných možností Johna na celkovou výhru (cca 7 nevyužitých vítězných šipek v různých lezích) až do 11. legu zvaného ‘náhlá smrt‘. Po rozhozu na střed začínal Američan, v průběhu legu skóroval lépe Holanďan a byl první na double, poté však pracovaly nervy na obou stranách a až po několika kolech ‚naprázdno‘ se John mohl radovat z postupu do třetího kola.

Druhý zápas, Andy Jenkins vs. Wayne Jones, byl rovněž poměrně vyrovnaný – hrálo se opět na 7 setů. Papírový favorit Jenkins začal lépe, ujal se vedení 2:0 na sety (ve druhém setu měl však malinko štěstí, když soupeř v rozhodujícím legu nevyužil šanci na srovnání stavu na 1:1, na druhou stranu předvedl brilantní zavření 161), poté ovšem Wayne Jones chytil ten správný skórovací rytmus a zápas otočil na 3:2. V 6. setu měl i šipku na výhru, kterou neproměnil, nicméně 7 závěrečný set získal přesvědčivě 3:0. Jedním z klíčových momentů byl bezpochyby závěr druhého legu 7. setu, kdy měl Jenkins podání a v závěru za stavu 167 ku 141 hází 60, poté místo, aby se pokusil zavřít, hází dále singl dvacet a lichý singl, naopak soupeř brilantně 60, 45 a double 18 … yéééééaaah, kamóóón … :-)

Ve třetím zápase se utkal přemožitel Colina Lloyda v prvním kole, Gary Welding s Holanďanem Erwinem Excercatterem. Od počátku do konce kontroloval průběh utkání, vyhrál ho 4:1 na sety a v osmifinále se utká právě s Američanem Johnem Kuczynskim.

Čtvrté utkání zahájil krátce před půlnocí našeho času tradičním ceremoniálem Peter Manley a za stavu 1:0 na sety nám to DSF useklo. Nakonec se však radoval z těsné výhry 4:3 právě ‘One dart‘ Manley.

Nevím, jestli se zítra dostanu k internetu, ale zítřejší program druhého kola bude určitě pikantní. Hrají se duely Ovens vs. Alker; Walsh vs. Smith; Scholten vs. Seyler (bude pravděpodobně vysílat DSF od 16 h); Priestley vs. Lewis; Painter vs. Wes Newton; Taylor vs. Clark a Dudbridge vs. Tabern. Večer přenáší DSF od 21 hodin – nejspíš to vyjde až na zápas Paintera s Newtonem, ale na Powera s Clarkem by to mělo vyjít zcela jistě :-))