19. 12. 2006
Admin
0

Tak, a konečně to už začlo... :-)
Odpolední session jsem sledoval pouze na Free Live scoreboardu na stránkách PDC a hned první dva zápasy přinesly překvapení. Nejprve Ronnie Baxter v úvodním zápase neunesl tlak Adriana Gray a podlehl mu ve vyrovnaném utkání 2:3 na sety. Gray vyhrál první set 3:1 (prý se mu dokonce o tom před tím i zdálo, jak píšou stránky PDC) a pak už Baxter jen dotahoval. V posledním setu Gray sebral Ronniemu podání 12-ti šipkovým legem, aby pak při vlastním podání rozhodl o své premiérové výhře v Circus Tavern.

Druhé utkání Steve Maish vs. jihoafrický kvalifikant z Kapského města Wynand Havenga bylo ještě o chloupek vyrovnanější, neboť se za stavu 2:2 na sety hrál tzv. tie-break, kdy rozhodující set musí skončit rozdílem 2 legů, a v něm prokázal pevnější nervy jihoafrický debutant a výhrou 5:3 na legy si zajistil postup do 2. kola

V dalších 2 utkáních nejprve finalista Skybet World GP Terry Jenkins vcelku s přehledem přehrál Marka Lawrence 3:1 na sety (3:0, 3:1, 2:3, 3:0) a pak poslední dobou velmi dobře hrající Mick McGowan otočil utkání s Mattem Clarkem z 0:1 na 3:1 na sety (0:3, 3:0, 3:2. 3:1).

Večerní session jsme shlédli s Lenonem v Jágrsbaru a žádná překvapení se nekonala, i když v druhém zápasu měl John Part chvílema opravdu namále. V prvním večerním utkání předvedl solidní výkon Chris Mason proti Waynu Atwoodovi, když mu nedal moc šancí na zvrat utkání. Výhra 3:0 na sety (3:2, 3:1, 3:0) vypovídá o skutečném průběhu zápasu, navíc Mason zaznamenal ve 12 lezích celkem 8 stoosmdesátek (!) s celkovým pěkným průměrem 95 na 3 šipky.

Druhé utkání, ač bych ani chvíli nepochyboval o budoucím vítězi, přineslo nakonec nervydrásající tie-break. John Part měl v průběhu utkání časté výpadky, které Alan Green velmi úspěšně trestal. Vedl 2:0 na sety, ale pak jako by polevil v koncentraci, čehož debutant dokonale využil. Chvílema se zdálo, že tie-break dojde až k tzv. sudden death legu, který by přišel za stavu 6:6, ale Part toto nedopustil a v 10. legu rozhodujícího setu si tak zajistil postup do 2. kola (průběh zápasu 3:2, 3:0, 1:3, 1:3, 6:4)

. Následoval zápas, na který jsem se těšil nejvíce, ale nakonec moc velkou podívanou nenabídl. Anton Pein si totiž moc proti Philu Taylorovi nevěřil a za celý zápas si hodil na double pouze v závěrečném legu (3 šipky na double 4), ale ani ten nedal. Taylor tak hladce přešel přes tohoto kvalifikanta z Rakouska 3:0 na sety (9:0).

Poslední utkání také bez překvapení. Peter Manley vs. Dave Jowett 3:0 na sety (9:1 legy).

Dnešní zápasy začínají opět ve 14 hodin našeho času a přenáší opět pouze Skysports.