PDC - first round (day 2)

20. 12. 2006
0

Včera to pokračovalo dalšími zápasy ... :-))
.... prvního kola. Bohužel jsem včera neměl čas se jít někam juknout, takže jen stručné postřehy tak, jak jsou zachyceny na webu PDC.

V odpoledním bloku se zrodilo hned několik překvapení. V prvním uktání smetl Holanďan Rico Vonck při svém debutu v Circus Tavern Marka Walshe 3:0 na sety (3:1, 3:2, 3:0). Holanďan předvedl nezvykle hned 3 vysoké závěry v utkání (140, 138 a 110) a i v průměru na 3 šipky (87,15) byl o více než 16 bodů lepším hráčem.
Další zápas byl podstatně vyrovnanější, když Kanaďan Brian Cyr udolal ve vyrovnaném zápase Barrieho Batese 3:2 na sety. Kanaďan se ujal vedení 2:0, kdy nedovolil Batesovi uhrát ani leg a vypadalo to na jasnou záležitost, avšak Bates dokázal vyrovnat a v rozhodujícím setu dokonce promarnil 3 šipky na výhru, avšak nakonec podlehl 2:4 na legy.
V dalším utkání nestačil slabě hrající veterán Bob Anderson (průměr 74,68 na 3 šipky) na Darrena Webstera, který si výhrou 3:1 na sety (3:0, 3:1, 1:3, 3:0) připsal zatím největší skalp své kariéry a zajistil si účast ve druhém kole proti přemožiteli Ronnie Baxtera, Adrianu Grayovi.
V posledním utkání pak ledově hrající Denis Ovens poslal domů Steva Smithe 3:0 (Smith dal pouze 1 leg v posledním setu).

Večerní zápasy nepřinesly výraznější překvapení s výjimkou velmi slabého výkonu Icemana (Alana Warrinera), který s průměrem 77,14 na šipky uhrál s Alanem Tabernem (89,06) pouze 1 leg v posledním setu. V dalších 3 zápasech si favorité pohlídali postup do druhého kole s těmito výsledky:

Lloyd vs. Seyler 3:0 (3:2, 3:0, 3:0)

Van Barneveld vs. Clegg 3:0 (3:1, 3:1, 3:0)

Adrian Lewis vs. Fleet 3:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Největším optimismem po uktání prvního kola hýřil právě Adrian Lewis s přesvědčením, že dosažený průměr přes 92 bodů na šipky umí zvýšit ještě o dalších 10 bodů a je připraven připravit Phila Taylora o titul.... tak uvidíme, jak si hned v druhém kole poradí s loňským semifinalistou Waynem Jonesem, který dnes již stihnul vyhrát svůj první zápas nad Ianem Branksem 3:0 na sety.

Připomínám, že dnešní zápasy už některé můžeme vidět na DSF od 17.30 h a pak od 21.45 h večer. Pikantní určitě bude večerní utkání Dennis Priestley vs. Josephus Schenk.