PDC - first round (day 3)

21. 12. 2006
0

Třetí hrací den přinesl obrovské překvapení v podobě...
... vyřazení Wayna Mardleho, ale po pořádku. Odpolední session rozehrál loňský semifinalista Wayne Jones s Ianem Branksem a po (jak sám komentoval) spíše podprůměrném výkonu vyhrál 3:0 na sety (3x 3:2).
Druhé utkání už bylo o něco zajímavější. Debutant Dave Ladley (přemožitel bývalého mistra světa Keitha Dellera z kvalifikace) si zajistil postup díky výhře 3:1 na sety (3:1, 0:3, 3:1, 3:1) nad Lionelem Samsem. Byl to ale Sams, který předvedl solidní šipky zejména ve druhém setu, na který mu stačilo 45 šipek (což některým z nás stačí tak na jeden leg, viď Pinďo :-) a zápas ozdobil 5 stoosmdesátkami.
Třetí utkání Per Laursen vs. Colin Monk získal především díky lepším dablům ve svůj prospěch Dán v poměru 3:0 na sety (3:1, 3:2, 3:2) a ve druhém kole narazí na světovou trojku Dennise Priestleyho.
V posledním utkání odpoledního bloku předvedli solidní výkon Andy Hamilton a loňský přemožitel Colina Lloyda v prvním kole a pozdější čtvrtfinalista, Gary Welding, avšak Hammer si pohlídal průběh všech 3 setů především v závěrečným lezích a výhrou 3:0 (3:1, 3:2, 3:2) si zajistil postup do druhého kola.

Večerní blok zahájil Steve Beaton proti Kanaďanovi Gerry Convery a průměrem 90,18 vyhrál hladce bez ztráty legu 3:0 na sety. V druhém kole změří síly s finalistou letošního Skybetu, Terryho Jenkinse.
Poté Dennis Priestley s jistotou zvládl utkání s Pepou Schenků z Holandska, konečný stav 3:0 (3:1, 3:1, 3:2). Dle slov Priestleyho byl důležitý hlavně první set, ve kterém prohrával 0:1, ale otočil na 3:1 s pěkným průměrem setu 98,46 na 3 šipky.
A pak to přišlo. Oblíbenec místního publika Wayna Mardle v dramatickém a vyrovnaném utkání podlehl až v tie-breaku poslední setu Alanu Cavesovi (sety 2:3, 1:3, 3:0, 3:2, 5:3) a přerušil tak úspěšné 3 roky v Circus Tavern, kdy se pokaždé dostal až do semifinále (výsledek z 2004 si napamatuju, neb jsem profi šipky ještě nesledoval, ale v 2005 prohrál s Markem Dudbridgem tuším 4:6 na sety a loni prohrál v nezapomenutelném megazápase s Philem Taylorem 5:6 na sety, který jsme shlédli na živo přímo v Circus Tavern). Zápas bylo možné sledovat celý na DSF v přímém přenosu, takže každý mohl vidět, že Caves těžil hlavně z chyb Mardla. Stejným způsobem vysekl poklonu Cavesovi i sám Mardle na webu PDC.
V posledním utkání večera přešel finalista letošního granslamu World Matchplay James Wade přes Warren Frenche 3:1 na sety (3:1, 3:0, 2:3, 3:1), nicméně se svým výkonem (průměr 81,45) oprávněně nebyl spokojen.

Dnes se dohrává posledních 8 zápasů 1. kola, vysílá kromě Skysports i DSF od 18 h do 19.30 h a od 20 h do půlnoci.