PDC Ladbrokes Worldchampionship 2006 kicked off

20. 12. 2005
0

Rok utekl jak voda... a máme tu opět mistrovství světa PDC v šipkách, které ...
... bylo slavnostně zahájeno včera 8 duely úvodní kola, hraného systémem na 3 vítězné sety ('best of five sets') (každý set na 3 vítězné legy). Jinými slovy na výhru v prvním kole může stačit pouhých 9 legů a nebo taky se utkání může hrát při maximálním počtu až 24 legů, resp. až 33 legů při vyrovnaném stavu 6:6 v posledním setu, kdy následuje tzv. leg smrti. Poslední set totiž musí skončit rozdílem 2 legů a hraje až do stavu 6:6...

Včerejší výsledky přinesly jedno překvapení, kdy holandský kvalifikant Jan Van der Russel poslal bez ostychu domů Stevena Beatona 3:0 na sety. Utkání jsme s Cabadajem sledovali v Jágrsbaru na Skysportu a levoruký Holanďan poté, co otočil první set z 0:2 na 3:2, již nervózně hrajícímu Beatonovi šanci na zvrat nedovolil.

Jednoznačný průběh měla i utkání Part vs. Chen'An a Power vs. Platt, obě 3:0 na sety. V prvním utkání Číňan dokázal vzdorovat pouze v prvním setu a dvěma bingy při svému podání dokázal dvakrát srovnat stav na 2:2, pak mu ale Part zasadil rozhodující úder v podobě zavření 161 v pátém legu. Další průběh zápasu pak už Part kontroloval, když dovolil Číňanovi už jen jeden leg.
Phil Taylor včera nepůsobil zejména při skórování nejjistějším dojmem, ale i tak dovolil svému soupeři pouze 1 leg, a zajistil si hladce postup do druhého kola.
Závěrečné utkání včerejšího večera bylo podstatně vyrovnanější (hrálo se na plných 5 setů, z toho v posledním setu až do stavu 6:4) a Wayne Jones v něm předvedl dokonalý obrat v zápase, kdy za stavu 0:2 na sety a 2:2 na legy dokázal zápas otočit a vyhrát....