PDC Ladbrokes.com WDCH 2008 - Day Eight

28. 12. 2007
0

Závěr bojů v 2. kole přinesl další překvapení, když ....

... Alex Roy dokázal porazit Andy Hamiltona poměrně přesvědčivě 4:1 na sety a zajistil si tak účast ve 3. kole, kde se utká s dvojnásobným mistrem světa Johnem Partem. Utkání bylo vyrovnané, Roy však těžil s větší přesnosti na doublech.

K dalším výsledkům 2. kola snad jen, že v prvním odpoledním zápase dokázal Tony Eccles famózně otočit zápas proti Stevu Maishovi z 0:3 na 4:3, Mark Dudbridge prokázal jistotu proti Ronnie Baxterovi a vyhrál 4:2, a to navzdory průměru, který hovoří jednoznačně pro Baxtera (91,82 ku 87,92). Flash těžil z jistějšího zavírání. Ve 3. kole změří síly s Jamesem Wadem. V posledním utkání 2. kola neslaně hrající Raymond van Barneveld dotáhl zápas po šťastným úvodních 2 setech do vítězného konce 4:1 na sety nad Jasonem Clarkem. Barney se přes vánoce léčil z nějaké virózy či co a teď už je prý připraven se neustále jen zlepšovat.

No, a pak už jsem netrpělivě čekal na úvodní zápas třetího kola mezi Philem Taylorem a Alanem Tabernem. Ač by asi většina z nás čekala jednoznačnější průběh, strejda Power to tentokrát zdramatizoval ještě více než v předchozích kolech a o vítězství rozhodl až v tie-breaku rozhodující setu těsně před legem tzv. náhlé smrti... Ale po pořádku. Power začal dobře, vyhrál první set a i v druhém to vypadalo, že ho promění ve svůj prospěch. V rozhodujícím legu tohoto setu však minul 4 šipky na double a od této chvíle alespoň z mého pohledu tahal celý zápas za kratší konec, a to zejména díky častým výpadkům na doublech, které Tabern vždy nekompromisně trestal. Nejprve musel srovnat na 2:2 (mimo jiné i díky brilantnímu zavření 137, když měl připraveno na 10. šipku D18...), pak Tabern opět vedl, aby si Phil musel sahnout téměř na dno a srovnat pod velkým tlakem na 3:3 (tuším, že v rozhodujícím 5. legu šestého setu měl Tabern na počítadle 116 a strejda Power si to ze 187 připravil na D8, který pak ale následně dával až 3. šipkou!!!). V rozhodujícím setu oba pánové trochu opepřili skórování, takže bylo na co koukat. Drželi si podání až do stavu 4:4 na legy. Poté jakoby Taylora osvítil někdo nahoře, zahrál 2 legy famózně, čímž rozhodl o svém vítězství a postupu do čtvrtfinále. Přišlo mi, že i průměr budou mít oba hráči nízký, ale nakonec je z toho úctyhodných 96,71 pro Taylora (zatím nejvíc od začátku MS – připomínám, že v loňském roce hrál celé MS jako jediný s celkovým průměrem na 100) a 93,42 pro Taberna.

Co k tomu dodat...? Jednoznačně hraje strejda Power pod extrémně velkým tlakem, neboť moc chce získat titul zpět. Ale celkově mi přijde, že to stále není Power, jak ho známe. Ty minely na doublech a občasné singly (1,5 nebo 7) jsem u něho dlouho neviděl. Na druhou stranu je to určitě pro oko diváka mnohem atraktivnější vidět, jak Taylor nebourá své soupeře s nulou, ale v podstatě zachraňuje v posledních momentech od samotné prohry. Jen doufám, že zápas pravdy, který teď přijde (soupeřem bude buď Roland Scholten nebo Wayne Mardle), nebude již v jeho neprospěch.

Včerejší výsledky v kostce:

2. kolo

Tony Eccles 4-3 Steve Maish (2-3,1-3,2-3,3-2,3-2,3-2,3-1)

Alex Roy 4-1 Andy Hamilton (3-1,2-3,3-1,3-2,3-1)

Mark Dudbridge 4-2 Ronnie Baxter (3-0,3-2,2-3,3-2,2-3,3-0)

Raymond van Barneveld 4-1 Jason Clark (3-2,3-2,3-0,2-3,3-1)

3. kolo

Phil Taylor 4-3 Alan Tabern (3-1,2-3,0-3,3-0,2-3,3-2,6-4)

Roland Scholten v Wayne Mardle (ještě se hraje, stav byl v době, kdy jsem psal článek, 0:1 na sety)