PDC Ladbrokes.com WDCH 2008 - Day Nine

29. 12. 2007
0

Barney OUT...
Většina z příznivců kvalitních klasických šipek asi viděla včerejší večerní zápasy, a tak bych zbytek 3. kola shrnul jen krátce.

Začnu obrovským překvapením, které se zrodilo v předposledním zápase 3. kola, kdy Kevin Painter po famózním výkonu ukončil naději Raymonda van Barnevelda na obhajobu mistrovského titulu. Musím konstatovat, že Painter přehrál Barnevelda ve všem, co se dalo. Pravda, že Barney umí zahrát lépe, ale ne vždy je posvícení, jak se říká. A dnes to byl Painterův den. Barneymu tam solil vysoká skóre včetně úctyhodných devíti stoosmdesátek, nenechal mu v celém průběhu výrazněji nadechnout se k odporu a když už se schylovalo k tomu, že Barney zápas vezme do svých rukou, přišla klíčová minela, kterou Painter vždy potrestal. Za klíčový okamžik považuji jednak získání 5. setu proti podání van Barnevelda, kdy Painter dokonale využil za stavu 1:2 na legy minely na doublech, srovnal a následně proti podání set získal, a jednak v 6. setu taktéž za stavu 1:2, kdy dokázal taktéž proti podání zavřít 80 ve 4. legu těsně poté, co Barney minul double TOP na výhru v setu. Závěrečný exkluzivní 10-darter v podání Paintera byl již jen zaslouženou třešničkou na dortu.

Z dalších včerejších utkání je zřejmé, že se začíná přiostřovat, průměry lezou často nad 90 a jsou k mání časté závěry 100+.
Kirk Shepherd pokračuje ve skalpování světové špičky – včera to odnesl Barrie Bates 2:4 na sety a Kirk je tak ve čtvrtfinále, kde změří síly s Peterem Manleym. Peter Manley včera proti Jan van der Rasselovi nepředvedl kromě 3 závěrů 100+ nic zázračného, a tak se klidně může stát, že Kirk půjde ještě dále.
Adrian Lewis odvracel vyřazení proti výborně hrajícímu Tony Ecclesovi (průměr 97,20!) až v tie-breaku poté, co za stavu 2:1 na legy v rozhodujícím setu Eccles minul 2 šipky na výhru v zápase. Zajímavé bylo, že když Lewis dal na 2:2 v posledním setu, odskočil si neplánovaně na toaletu, což rozladilo nejenom diváky v sále, ale zřejmě i Tonyho Ecclese. O semifinále si zahraje s Kevinem Painterem a pokud Painterovi vydrží forma, bude to mít hodně těžké...
James Wade potvrdil roli favorita proti Marku Dudbridgovi 4:2, a to i navzdory špatné zdravotní kondici obou účastníků si zajistil účast ve čtvrtfinále proti Johnu Partovi. John Part uzavřel zápasy 3. kola, v podstatě hrál, co potřeboval a stačilo to na hladkou výhru nad Alexem Royem 4:0, i když pár rozhodujících momentů v podobě třech 100+ zavření, kdy soupeř již čekal na příležitost, zvládl bravurně.

Výsledky zbývajících zápasů 3. kola:

Kirk Shepherd 4-2 Barrie Bates (3-0,1-3,3-2,1-3,3-2,3-1)

Adrian Lewis 4-3 Tony Eccles (0-3,0-3,3-2,3-0,3-2,1-3,4-2)

James Wade 4-2 Mark Dudbridge (2-3,3-1,3-0,3-2,1-3,3-2)

Peter Manley 4-1 Jan van der Rassel (2-3,3-1,3-2,3-2,3-1)

Van Barneveld 2-4 Kevin Painter (3-1,0-3,1-3,3-0,2-3,2-3)

Alex Roy 0-4 John Part (1-3,2-3,1-3,1-3)

Dnes tedy čtvrtfinálové boje, které se budou hrát na 5 vítězných setů:

14 h: Peter Manley v Kirk Shepherd

16 h: John Part v James Wade

20 h: Phil Taylor v Wayne Mardle

22 h: Kevin Painter v Adrian Lewis

Jeden zápas pikantnější než druhý :-))) Nevím proč, ale přeju si opakování finále z roku 2004. Tehdy hrál Artist taktéž famózně a finále došlo až do legu náhlé smrti, který však zvládl lépe strejda Power. Strejda Power však bude muset už proti Wayne Mardlemu vytahnout z futrálu podstatně preciznější výkon, než doposud, jinak se do finále poprvé nepodívá.