PDC Ladbrokes.com WDCH 2008 - Day One

18. 12. 2007
0

Jak již jsem avizoval, MS začalo včera 4 úvodními zápasy...
... prvního kola. Jelikož dnes neuvidím nic, nasměroval jsem si to hned včera do sportbaru Zlatá Hvězda ve Smečkách, abych shlédl alespoň 2 utkání. Musím konstatovat, že nové místo konání Alexandra Palace včetně nového megapódia vypadají více než skvostně a i když Circus Tavern je Circus Tavern :-)), má v této podobě dle mého názoru mistrovství více nádech světové akce.

Z prvního utkání jsem chytil jen výsledek. Alan Tabern nedopustil žádné překvápko a porazil dánského kvalifikanta Per Laursena 3:1 na sety (3-2, 1-3, 3-2, 3-1).

V druhém pak sváděli vyrovnaný boj Mark Walsh s Adrianem Grayem. Opticky to vypadalo, že Walsh má krapet navrch, ale spíše těžil z většího množství chyb soupeře. Ve třetím setu dokonce minul šipku na výhru 3:0 na setu a dovolil soupeři ještě zabojovat. Přemožitel Phila Taylora z prvního kola letošního Skybetu dokázal ještě srovnat na 2:2, ale rozhodující 5. set si Mark při svém podání již pohlídal a zajistil si postup do 2. kola, kde se utká s vítězem dnešního očekávaného duelu Phil Taylor vs. Michael van Gerwen. Stav setů z pohledu vítěze: 3:2 (3-1, 3-2, 2-3, 1-3, 3-1)

Na 3. zápas Wayne Mardle vs. Ray Carver dorazil od Brouka Lenon a udělal dobře. Byla to bitka se vším všudy - vysoká skóre, závěry i emoce (zejména tedy v podání Hawaie...) Wayne začal neslaně a korunoval to prohraným prvním setem v poměru 2:3. Pak ale zmobilizoval síly, dostal Američana pod tlak pravidelnými stočtyřicítkama (celkem jich tam za zápas nasolil 17) a otočil zápas ve svůj prospěch. Ray se však nevzdal a neustále ve správným momentech udeřil, což korunoval vyhraným 4. setem v poměru 3:0. V rozhodujícím 5. setu již slavil úspěch zkušenější Mardle. Průběh setů z pohledu vítěze: (2-3, 3-1, 3-1, 0-3, 3-1)

Poté nás ze sportbaru vypakovali a jelikož Lenon pospíchal na metro, i já to vzdal. Nicméně ve 4. zápase se hnedle zrodilo obrovské překvapení, když holandský kvalifikant Jan van der Russel po těžké bitvě poslal v prvním kole domů bývalou světovou jedničku Colina Lloyda a nechal mu tak připomenout stejné zaváhání z MS před dvěma lety, kdy Colina vysmah famózním výkonem Gary Welding. Van der Russel vs. Lloyd 3:2 (3-2, 1-3, 1-3, 3-2, 6-4).