0

Takže máme za sebou i kompletní 3. kolo šampionátu...
.... které přineslo následující výsledky. Přidávám zase pár stručných postřehů, jak jsem to viděl.

Phil Taylor 4-1 Kevin Painter (1-3, 3-0, 3-0, 3-0, 3-1)

Kevin Painter nastoupil na Phila Taylora ve velkém stylu a vyhrál první set. Nicméně bylo pouze otázkou času, než strejda Power přepne na jiný rychlostní stupeň. A hned od druhého setu už Taylor Painterovi nic nedovolil s přehledem uhrál následující 4 sety a zajistil si jako první účast ve čtvrtfinále. Průměr tradičně nad 100 je pěkný, ale věřím, že ještě s přibývajícími zápasy přijde jeho lepší výkonnost.

Barrie Bates 4-0 Mark Dudbridge (3-0, 3-1, 3-0, 3-2)

Barrie Bates se nenápadnou, ale jistou hrou posunul už do čtvrtfinále. Tentokráte poslal domů nemastně hrajícího Marka Dudbridge, který zřejmě svůj výkon vyšponoval ve druhém kole proti Suljovičovi a v pondělí naopak neměl svůj den.

Paul Nicholson 4-2 Dennis Priestley (2-3,1-3,3-0,3-2,3-1,3-0)

Toto utkání jsem sledoval na internetu v práci :-). Paul Nicholson potvrdil znamenitou formou mezi elitou hráčů PDC a poslal domů už třetího nasazeného. Trochu mi připadalo, že mu chvíli trvalo, než si zvyknul na Priestleyho superpomalé tempo a když Dennis neproměnil 4. set ve svůj prospěch (za stavu 2:1 na legy minul 3 šipky na D20), bylo zřejmé, že Nicholson už zápas nepustí. Řekl bych, že Nicholson ještě neřekl poslední slovo a pokud James Wade nezlepší hru, bude dalším skalpem tohoto Australana, který i ve třetím zápase dosáhl slušného průměru nad 95 na 3 šipky (97,4). Po zápase Priestley ocenil kvalitu hry a předpověděl, že prohrál s možným budoucím světovým šampiónem. ...

Mervyn King 4-1 Dennis Smith (3-2,3-2,3-1,1-3,3-1)

Mervyn King se pro postup do čtvrtfinále moc nenadřel, neboť alkáč nekladl výraznějšího odporu, a utká se s Barrie Batesem. Dle mého názoru neslabší zápas celého třetího kola.

Co Stompe 4-0 Wayne Mardle (3-2, 3-1, 3-2, 3-2)

Zápas jsem neviděl. Dle komentářů Lenona Stompe důrazně potrestal všechny chyby Mardla, který jednak neměl úplně svůj den a ani publikum nedokázal tolik nastartovat. Výsledek 4:0 jen potvrzuje výkonnost Stompého v posledních měsících. Čtvrtfinále Taylor vs. Stompé bude bezpochyby zajímavých duelem. Pokud si však Taylor alespoň podrží svůj dosavadní standard a Stompé nezahraje výrazně nadprůměr svých možností, nemělo by mít Taylor s postupem do semifinále problém.

Jelle Klaasen 4-1 Andy Hamilton (3-2,2-3,3-1,3-1,3-2)

Mistr světa z Lakeside pokračuje v parádních výkonech. Tady jsem opravdu věřil spíše Hammerovi, že postoupí. Klaasen sice prohrál jak na průměr, tak i např. na stoosmdesátky, ale na doublech moc nechyboval a to se ukázalo jako rozhodující. Řekl bych, že pokud Barneveld nebude mít takové štěstí jako proti Baxterovi, tak Klaasen může přes Barnevelda přejít.

Raymond van Barneveld 4-3 Ronnie Baxter (3-2,1-3,3-1,2-3,1-3,3-1,6-5)

K tomuto zápasu nemám slov. Sledovali jsme ho ve Venue a jediné, co mu chybělo, byla výhra Ronnieho Baxtera, která by v tomto případě byla více než zasloužená. Parádní šipky, zápas určitě předčil očekávání, asi většina věřila, že van Barneveld Baxtera rozseká, ale Baxter to tam solil chvílema neskutečně. Van Barneveld mě fakt rozesmál, když po zápase řekl, že všechno je to o dablech a ty byly v jeho podání celý zápas velmi slabé a často je tahal až odněkud z paty... V rozhodujícím setu měl několikrát notnou dávku štěstí, zejména pak když v závěrečném legu smrti Ronnie fatálně chyboval za stavu, kdy měl na terči 104 (Barneveld 160) a v ruce podání... nejprve selhal na 18 (nához pouze 37) a poté po pěkné sehrávce (tripple 17) neproměnil 2 šipky na D8. Tak trochu se opakuje situace z roku 2007, kdy van Barneveld přešel přes Colina Lloyda také pouze díky pánu bohu, který nedovolil Lloydovi v pěti příležitostech trefit vítězný double.

James Wade 4-0 Vincent van der Voort (3-1,3-1,3-2,3-2)

James Wade sice vyhrál 4:0, ale kromě vypadlých šipek z terče, nad kterými kroutil hlavou, a jednoho zavření 160 toho moc proti slabě hrajícímu Holanďanovi nepředvedl. Van den Voort nedokázal zopakovat výkon z druhého kola, a tak se tento zápas stal lehkou kořistí světové trojky. Wade se ve čtvrtfinále utká s Australanem Nicholsonem a osobně si myslím, že Nicholson při stávající formě vyřadí i jeho.