18. 12. 2011
Admin
0

1. kolo MS PDC je v plném proudu…

… již je odehrána polovina prvního kola s následujícími výsledky (viz níže). I když jsem v podstatě viděl jen pár zápasů z prvního a druhé večera, zkusím alespoň pár postřehů k úvodním zápasům.

A fotečka ....

Accor

Hned v prvním zápase šampionátu mě potěšil Roland Scholten, který se vrací zpět po delší pauze zapříčiněné operací ramene. S ledovým klidem tam v některých momentech sázel 180 tak, jak si pomatuji z dob, kdy byl tuším 4. hráč PDC, což mu přineslo kýžený postup do druhého kola za výhru nad Jamie Cavenem.

Bratrovražedný a velmi vyrovnaný souboj dvou Welšanů Marka Webstera s Richiem Burnettem zvládl v rozhodujícím pátém setu lépe Burnett a v tie-breaku rozhodl o postupu do druhé kola poté, co Webster nezvykle chyboval na doublech.

Asi nejzajímavější podívanou prvního večera přinesl souboj obhájce titulu Adriana Lewise s Nigel Heydon. Heydon se do mistra světa zakousl a rázem po velmi solidním představení vedl 2:0 na sety. Asi málokdo v tuto chvíli pochyboval o jeho výhře. Jenže hraje se na tři vítězné a rozhoduje poslední šipek... :-) Je pravdou, že Lewis poté hru zpřesnil a Heydon začal zřejmě pod tíhou odpovědnosti občas chybovat, ale celkově bych řekl, že měl Lewis kliku jak vrata od stodoly. Nechybělo moc, aby se zrodilo veliké překvapení hned první večer. Lewis dokonal obrat až v tie-breaku pátého setu, který vyhrál 5:3 na legy.

Wayne Jones potvrdil roli favorita proti vítězi prvního zápasu předkola Scottu MacKenzie a jde také do druhé kola.

Druhý den se představil nejlepší hráč okruhu Pro Tour roku 2011 Justin Pipe a proti Australanu Seanu Reedovi rozhodl o svém postupu po vyrovnané první půli duelu až ve třetím (který otáčel z 1:2) a zejména ve čtvrtém setu.

Co Stompe i Wes Newton bez větších problémů zvládli první kolo výhrou 3:0 proti Michaelu Smithovi, resp. Belgičanu Van De Rijckovi. Více vzdoroval Belgičan, který dva ze tří setů dotáhl vždy až do rozhodující legu, ale na zkušeného Newtona to nestačilo.

No a strejda Phil, který nepůsobil úplně přesvědčivým dojmem, přehrál Japonce Muramatsu také bez ztráty setu. Pokud by ale proti sobě měl silnější protivníka, kdo ví, jak by se s tím vypořádal.

Ostatní zápasy jsem neměl příležitost vidět. Z favoritů první kolo neustál snad jen Ronnie Baxter, kterého poslal domů Steve Farmer, a namále měl i bývalý světový šampión Steve Beaton, který musel proti Magnusu Carisovi odvracet ztrátu 0:2 na sety a navzdory 3 neproměněným šípům na výhru a postup Švéda dokonal obrat a vyhrál 3:2 (tie-break 4:2).
Nemastný výkon předvedl vítěz východoevropské kvalifikace Dietmar Burger, který si v předkole proti Christianu Perezovi ani neškrtl a prohrál 0:4.