+420 602 227 909

PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2013 – 1st round results

23. 12. 2012
0

Ve čtvrtek se dohrály zápasy předkola a prvního kola šampionátu. Níže jsou zbývající výsledky a stručné postřehy:
DAY 4

Peter Wright 3-0 Arron Monk (3-2, 3-1, 3-0)

Carlos Rodriguez 2-4 John Bowles (P)

Mark Webster 3-1 Ian White (3-1, 3-0, 2-3, 3-0)

James Wade 3-0 Peter Hudson (3-1, 3-1, 3-0)

John Bowles 3-2 Jamie Caven (3-2, 2-3, 1-3, 3-2, 4-2)

Blonďatý pankáč Peter Wright s přehledem přehrál Arrona Monka, ostatní favorité zvládli první kolo taktéž bez problémů s výjimkou Jamie Cavena, který ač nabuzen nastoupil na pódium, neustál zápas s vítězem předkola, kvalifikantem Johnem Bowlesem. Kvalitní výkon předvedl Mark Webster s průměrem 97 bodů na tři šípy a třemi vysokými závěry.

DAY 5

Steve Beaton 3-0 Kyle Anderson (3-2, 3-2, 3-0)

Lourence Ilagan 4-3 Jamie Lewis (P)

Wes Newton 3-0 Johnny Haines (3-2, 3-1, 3-0)

Dean Winstanley 3-2 Mervyn King (3-2, 2-3, 0-3, 3-1, 6-4)

Colin Osborne 3-0 Lourence Ilagan (3-1, 3-2, 3-2)

Steve Beaton hrál v prvních dvou setech hlavně proti sobě a svojí nervozitě, avšak nedopustil žádné drama. Wes Newton v zahřívacím tempu bez problémů postoupil do druhého kole stejně jako Colin Osborn. Luxusní zápas s tou pravou šipkovou šťávou sehráli Mervyn King s Deanem Winstanleym, vyrovnaný a plný zvratů téměř dospěl až do legu náhlé smrti. Když však Mervyn minul dvě šipky na 5:5 v rozhodujícím setu, Dean korunoval solidní výkon na oblíbený D20 postupem do druhého kola.

DAY 6

Justin Pipe 3-0 Andy Jenkins (3-0, 3-0, 3-2)

Haruki Muramatsu 4-0 Dave Harrington (P)

Ronnie Baxter 3-1 Dennis Priestley (3-1, 3-2, 2-3, 3-2)

Colin Lloyd 3-2 Darin Young (1-3, 3-2, 2-3, 3-0, 6-4)

Simon Whitlock 3-0 Haruki Muramatsu (3-1, 3-1, 3-1)

Někdy až neuvěřitelně pomalým tempem hrající Justin Pipe neměl vůbec žádné problémy s Andym Jenkinsem (přemožitel Slávy Navrátila na MS v roce 2008 v prvním kole). Následně jsme měli možnost s Márošem okomentovat zbylé zápasy přímo ve studiu Sport 1 a byl to rozhodně zážitek. Pohodový a vyrovnaný zápas (3 sety ze 4 se hrály na plný počet legů) mezi Ronniem Baxterem a veteránem Dennisem Priestleym nakonec vyzněl lépe pro usměvavého Ronnieho. Bývalá světová jednička Colin Lloyd dokázala dvakrát otočit nepříznivý vývoj s Američanem Darinem Youngem a zápas dospěl až do tie-breaku posledního setu, který pro sebe Colin rozhodl vítězstvím až v 10. legu – moc nechybělo do legu náhlé smrti. Simona Whitlock pak vyprovodil několikanásobného japonského kvalifikanta, i když Japonec předvedl velmi sympatický výkon a urval alespoň po jednom legu v každém setu.

DAY 7

Mark Walsh 3-1 Darren Webster (3-0, 3-1, 1-3, 3-1)

Paul Lim 4-1 Mohd Latif Sapup (P)

Scott Rand 3-2 Kim Huybrechts (0-3, 3-0, 0-3, 3-1, 3-1)

Vincent van der Voort 3-0 Stuart Kellett (3-2, 3-1, 3-2)

Michael van Gerwen 3-0 Paul Lim (3-2, 3-1, 3-2)

Sympaťák s ledovou tváří Mark Walsh dovolil svému soupeři v průměrném zápase pouze jeden set. Zápas vysoké kvality a úrovně sehráli Belgičan Kim Huybrechts a Scott Rand, jejichž průměry atakovaly hranici 100 bodů na tři šipky. Bohužel Belgičan, ač vedl 2:1 na sety, zápas k mé nevoli neustál a prohrál, což z mého pohledu je škoda, neboť předvádí na okruhu PDC konstantně stabilní výkony a zasloužil si jít dál. Nejrychleji hrající hráč na okruhu PDC Vincent van der Voort sice bez problémů vyprovodil Stuarta Kelletta, ale nejednalo se o moc oslnivý výkon. Časté i několikacentimetrové minely na doublech nesvědčí o jeho jistotě při zavírání. Softový veterán Paul Lim vzdoroval, jak mohl, ale na Michaela van Gerwena uhrál jen 5 legů, zato si připsal jako první hráč na tomto MS nejvyšší zavření 170.

2. kolo šampionátu je už od včera v plném proudu s následujícími výsledky. Ohlédnutí za tímto kolem snad zvládnu zítra večer.