+420 602 227 909

PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2013 – 3rd round review

27. 12. 2012
0

Dnes se dohrálo 3. kolo a známe tak čtvrtfinalisty letošního MS. Níže výsledky a opět pár postřehů…
Andy Hamilton 4-1 Terry Jenkins (1-3,3-2,3-0,3-2,3-2)

Andy Hamilton začal jako vždy vlažněji a než se rozkoukal, už prohrával 1:0 na sety. Bůh ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Terry Jenkins využil nabídnutou šanci za stavu 2:1 na legy ve druhém setu a zvýšil na 2:0 na sety, ale na kdyby se nehraje. Hammer následně uchopil zápas do svých rukou a po kvalitním výkonu jej dotáhl do vítězného konce.

Phil Taylor 4-0 Robert Thornton (3-1,3-0,3-2,3-0)

Trochu jsem se obával toho, aby strejda Power zápas zvládl, neboť jednak v prvním a druhém kole moc neoslnil a jednak Thorn na strejdu umí a letos ho dokázal už dvakrát na major turnajích porazit. Phil, ač zjevně nervózní (ručička mu někdy při odhodu pěkně vibrovala), měl však zápas plně pod kontrolou, k čemuž určitě přispěly i časté chyby ze strany Roberta. Celkový průměr Phila se již blížil alespoň hranici sto bodů a je vidět, že ten titul moc chce, nicméně čeká ho ještě přetěžká cesta. Ve čtvrtfinále změří síly právě s Hammerem, kterého na posledním majoru Players Championships Final dokázal v semifinále porazit.

Wes Newton 4-1 Mark Walsh (3-2,3-1,3-0,2-3,3-2)

Zápas vlažného tempa s průměrnou úrovní vyzněl lépe pro Wese Newtona, který nedopustil v závěru žádné drama, byť se Mark už už nadechoval k obratu, když nejprve snížil na 1:3 a pak vedl ještě 2:0 na legy při podání Wese. Mohlo to být ještě zajímavé, ale Mark klíčové momenty v pátém setu neproměnil, navíc Wes sebral zpět svůj servis brilantním zavření 121, srovnal na 2:2 a v poslední legu při svém podání pečetil postup do čtvrtfinále.

Simon Whitlock 4-3 Dave Chisnall (3-2,1-3,3-0,0-3,3-0,2-3,5-3)

Tento mač splnil mé očekávání, bylo to napínavé drama se slušnou kvalitou od začátku až do konce, navíc ozdobený jednak devíti stoosmdesátkami Chisnalla a čtyřmi zavřeními 100+ Whitlocka. Oba hráči to tam solili jak na běžícím páse, přičemž si drželi svá podání v setech až do stavu 3:3. Opticky mi přišlo, že měl trošinku navrch Australan, ale Chisnall se vždy v klíčových momentech mohl opřít buď o vysoký nához nebo přesný double. V rozhodujícím setu, který byl ze začátku trošku opatrnější, nejprve Chizzy sebral Whitlockovi servis a říkal jsem si – je hotovo, to už nepustí. Jenže Wizard vytáhl z kapsy nejenom re-break v podobě neuvěřitelného zavření 152, ale ještě další dva legy v řadě znamenající vítězství 5:3 v tie-breaku a postup.

James Wade 4-0 Vincent van der Voort (3-0,3-2,3-2,3-1)

Mašinka proplula třetím kolem jak nůž máslem bez větších obtíží. Vincent neměl svůj den, a i když častěji lépe skóroval, na dablech velmi chyboval, čehož James bez výjimky pokaždé využil. James se sice chvástal, že nastoupil s tím, že vyhraje 4:0, a doposud v turnaji ztratil jen 2 sety, ale aby ho Wes Newton neklepnul ve čtvrtfinále přes prsty.

Michael van Gerwen 4-1 Colin Lloyd (3-2,3-0,1-3,3-1,3-1)

Mighty Mike pokračuje úspěšných tažením letošním šampionátem a zatím předvádí solidní výkony. S Colinem Lloydem neměl moc práce a vyprovodil jej poměrně rychle, čímž si poprvé v kariéře zahraje čtvrtfinále světového šampionátu. Dá se očekávat, že pokud si Mike udrží vysokou kvalitu své hry (dnes průměr téměř 99 bodů na šipky), ještě neřekl poslední slovo, i když další zápas proti obhájci titulu Adrianu Lewisovi bude asi trochu jiná káva.

Raymond van Barneveld 4-0 Gary Anderson (3-2,3-1,3-2,3-0)

Nedočkavě jsem vyčkával nástupu obou borců, neboť jsem se těšil na pořádný šipky, spoustu stoosmdesátek a napínavý boj. Bohužel tento zápas zcela zaostal za mým očekáváním, Gary nebyl Barneymu důstojným soupeřem, a tak měl Holanďan snadnou práci. Nechci snižovat kvality hráčů, ale jednalo se spíše o průměrný zápas (průměry někde okolo 90 bodů) s jasným průběhem pro Barneyho. Je fakt, že pokud by Barney projel první set, mohl by se zápas vyvíjet jinak, ale nehraje se na KDYBY, ale na vyhrané sety.

Adrian Lewis 4-2 Kevin Painter (3-0,3-2,2-3,2-3,3-1,3-1)

Na závěr dne velmi kvalitní a napínavé utkání. Adrian Lewis začal bez ostychu, první set sebral velmi rychle při svém podání. Následně Kevin Painter neproměnil v pátém legu své podání a obhájce titulu odskočil na rozdíl dvou setů. Vypadalo to na rychlý průběh, ale Artist dokázal zápas zdramatizovat, když famózně srovnal na 2:2. Další dva sety však šly na jistějším Jackpotem, který tak doplnil čtvrtfinálovou osmičku.

Čtvrtfinálové dvojice jsou tedy následující:

Simon Whitlock vs. Raymond van Barneveld (zítra od 20 h)

Phil Taylor vs. Andy Hamilton (zítra od cca 22 h)

James Wade vs. Wes Newton (sobota)

Adrian Lewis vs. Michael van Gerwen (sobota)

Co se mých tipů týče, ve třetím kole jsem se netrefil dvakrát – tipoval jsem špatně prohru Terryho Jenkinse a Garyho Andersona. Semifinálové dvojice vidím Taylor vs. Whitlock a Wade vs. Van Gerwen.