+420 602 227 909

PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2013 – quarterfinals

30. 12. 2012
0

Mistrovství světa graduje, čtvrtfinále nabídlo dva jednoznačnější zápasy a dva velmi vyrovnané a známe semifinalisty …
Raymond van Barneveld 5-1 Simon Whitlock (3-1,3-0,2-3,3-2,3-2,3-0)

Zápas jsem neviděl, ale z reportu PDC je jasné, že se jednalo o kvalitní mač hodný čtvrtfinále mistrovství světa s průměry 102 vs. 97. Barney zavzpomínal svůj hvězdný rok 2007 a je vidět, že s blížícími se finálovými boji šampionátu roste jeho výkon. Ujal se rychle vedení 2:0 na sety, Whitlock pak při svém podání snížil na rozdíl jediného setu. Následující dva sety, ve kterých se zápas lámal, se hrály na plný počet legů a když Barney pohlídal zlomové okamžiky pátých legů obou těchto setů (včetně klíčové double čtyři v pátém setu, kdy Simon už měl double připravený), bylo rozhodnuto. Každopádně tip na toto čtvrtfinále mi nevyšel...

Phil Taylor 5-0 Andy Hamilton (3-0,3-0,3-1,3-0,3-1)

Čekal jsem podstatně vyrovnanější zápas, nicméně Power nepřipustil žádné drama a po zatím nejlepším výkonu na letošním MS, kdy soupeři dovolil pouhé dva legy, pohodlně dokráčel do semifinále. Výkon Powera roste každým zápasem a ve čtvrtfinále jsem už poznával pravého Phila s tlakem na soupeře ve správných momentech a vůlí po vítězství do samého konce. Klíčová byla jeho vysoká úspěšnost na doublech a i jeho průměr se poprvé vyhoupnul přes 100 bodů na tři šipky. Zato Hammer se po celý zápas vůbec nedostal do tempa, neboť i to málo nabídnutých příležitostí nevyužil. Semifinále Power vs. Barney bude nepochybně pikantní a máme se na co těšit.

James Wade 5-4 Wes Newton (2-3,2-3,3-1,3-2,3-1,3-0,0-3,1-3,3-1)

Zápas jako na houpačce. Wes Newton se ujal po dvou úvodních pětilegových setech vedení 2:0, ale následně jako by polevil, čehož James Wade využil k obratu na 4:2. Klíčové se asi ukázaly nevyužité šance Newtona na vedení 3:1. Wes ještě následně zabojoval a dokázal zápas srovnat na 4:4, ale v rozhodujícím setu již nabídnuté šance znamenaly postup Jamese do semifinále.

Michael van Gerwen 5-4 Adrian Lewis (3-0,1-3,3-2,0-3,3-0,1-3,3-2,1-3,4-2)

Brutální zápas vysoké kvality nakonec získal šťastnější Michael Van Gerwen poté, co obhájce titulu Adrian Lewis trestuhodně minul dvě šipky na double top za stavu 2:1 na legy v rozhodujícím setu. Zápas byl velmi vyrovnaný, oba hráči si ve všech setech drželi svůj servis až do stavu 4:4 a Jackpot tak stále dotahoval jednosetové manko. Chlapci nasázeli za zápas celkem úctyhodných 26 stoosmdesátek (15 ku 11 pro Holanďana), oba s jedním náběhem na devítišipkové zavření, a jejich průměry se zastavily na solidních 102,7 ku 100,8. Druhá semifinálová dvojice, která to dnes večer vykopne, je tedy The Machine vs. Mighty Mike.

Finalisty netipuji, protože všichni postupující ze čtvrtfinále předvedli velmi kvalitní a zejména srovnatelné výkony a rozhodne momentální nedělní forma a celkové rozpoložení. V prvním semifinále vše hovoří pro rozjetého Van Gerwena, ale Wade je podstatně pomalejší hráč, což může také hrát svou roli. V druhém semifinále přeji více Powerovi, pro kterého hovoří pouze a jen lepší vzájemná bilance. Hlavně doufám v pěkné zápasy. Kluci ve studiu si dnes komentář do TV určitě vychutnají.