+420 602 227 909

PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2014 - 2nd round review

26. 12. 2013
0

Druhé kolo šampionátu je až na jeden zápas minulostí, níže tedy výsledky a stručné postřehy ...
Peter Wright 4-2 Per Laursen (3-1,1-3,2-3,3-0,3-1,3-1)

Raymond van Barneveld 4-3 Jamie Caven (2-3,3-2,3-2,2-3,2-3,3-0,3-1)

Michael Smith 4-3 Phil Taylor (0-3,3-1,2-3,3-2,2-3,3-0,4-2)

Hned v prvním hracím dni druhého kola byly vidět napínavé boje. Sympatický výkon Per Laursena proti Peteru Wrightovi ukončily poslední tři sety, kterými Wright otočil nepříznivý stav 1:2 na sety. Utkání Barneyho s Jabbou (Jamie Caven) bylo velmi kvalitní s průměry obou aktérů lehce pod sto bodů na tři šipky a byl to Barney, který musel otáčet nepříznivý stav 2:3 na sety. K vidění bylo i 8 perketních šipek v podání Cavena, který až D12 minul na devítišipkové zavření. V posledním zápase se zrodilo jednoznačně největší překvapení, kdy se se šampionátem rozloučil obhájce titulu Phil Taylor. Strejda neměl svůj den, čehož Michael Smith, mistr světa PDC Youth z letošního roku, dokonale využil a v tie-breaku poslal 16-násobného mistral světa na vánoční odpočinek.

Richie Burnett 4-1 Andy Hamilton (3-0,1-3,3-2,3-1,3-2)

Robert Thornton 4-0 Beau Anderson (3-1,3-0,3-1,3-0)

Ian White 4-3 Kim Huybrechts (3-0,3-1,3-2,1-3,2-3,2-3,3-1)

Pro mě trochu překvapením bylo vyřazení finalisty MS z roku 2012, Andyho Hamiltona, který ve vyrovnaném boji nakonec po dvou těsných setech neustál tlak v podání Richieho Burnetta. Robert Thornton i navzdory nachlazení postoupil hladce přes Australana Beau Andersona do třetího kola a nejkvalitnější utkání večera bylo ke shlédnutí až večer, a to mezi Ianem Whitem a Kimem Huybrechtsem. Utkání nejprve vypadalo na jasnou záležitost, kdy se White postupně ujal vedení 3:0, ale houževnatý Belgičan však dokázal stav srovnat na 3:3. V rozhodujícím sedmém setu však obrat nedokázal dokonat, postupuje tedy White.

Gary Anderson 4-1 Brendan Dolan (3-1,3-2,3-0,2-3,3-0)

Kevin Painter 4-0 Paul Nicholson (3-2,3-1,3-1,3-1)

Simon Whitlock 4-0 Jarkko Komula (3-1,3-2,3-0,3-2)

Wes Newton 4-0 John Part (3-0,3-1,3-2,3-1)

Mark Webster 4-3 John Henderson (3-1,2-3,3-0,1-3,1-3,3-2,5-3)

Michael van Gerwen 4-1 Kevin McDine (3-1,2-3,3-0,3-0,3-2)

V neděli se hrálo 6 zápasů a ani jeden jsem neměl možnost vidět v přímém přenosu. Všechny zápasy ovládli papíroví favorité, byť na postup se nejvíce nadřel Mark Webster, který podobně jako v prvním kole doslova tahal postup z paty, když proti Johnu Hendersonovi otáčel nepříznivý stav 2:3 a vyhrál až v tie-breaku sedmého setu 5:3 na legy. Přesvědčivě působí jak čaroděj Whitlock, tak Wes Newton, kteří postoupili do třetího kola bez ztráty jediného setu.

James Wade 4-3 Andy Smith (2-3,1-3,2-3,3-1,3-1,3-2,4-2)

Mervyn King 4-2 Ricky Evans (3-1,2-3,3-2,0-3,3-0,3-2)

Adrian Lewis 4-1 Vincent van der Voort (3-2,3-0,0-3,3-2,3-1)

Tyto tři zápasy jsme s Márošem shlédli v televizním studiu a bylo se opravdu na co koukat a k čemu kecat. Nejprve James Wade famózně otočil zápas pro Andy Smithovi z 0:3 na sety, když Pie Man promarnil dvě šipky na vítězství v celém utkání. Wade tedy s notnou dávkou štěstí podobně jako v prvním kole jde dál. V druhém utkání mezi veteránem Mervynem Kingem a mladičkým Ricky Evansem, přemožitelem Ronnieho Baxtera, se hrály take šipky na vysoké úrovni a moc nechybělo, aby se Evans postaral o další překvapení turnaje. King však poslední dva sety ohlídal a zajistil si postup do třetího kola. Adrian Lewis pak vyprovodil Destroyera Vincenta van der Voorta 4:1 na sety zatím s nejvyšším průměrem šampionátu 103,7 na tři šipky a devíti stoosmdesátkami k tomu. Z druhého kola zbývá ještě sehrát jedno utkání Justin Pipe v Devon Petersen, které se hraje na úvod zítra.

Pak už následují zápasy třetího kola hrané taktéž na 4 vítězné sety.