PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2014 - quarterfinals review

29. 12. 2013
0

Čtvrtfinále nabídlo dva velmi vyrovnané a dva jednoznačné souboje …
… a po dlouhé době jsem se trefil v tipování na vítěze, byť to zejména včera bylo opravdu o prsa korejské ženy.

Peter Wright 5-4 Wes Newton

(1-3,2-3,3-2,3-1,2-3,3-2,3-1,0-3,5-3)

Nádherný zápas pro oko diváka, ať už šipkového příznivce či někoho jiného, s průběhem jako na houpačce, ozdobený klíčovými momenty hranými pod tlakem (např. když Wright srovnával šanghajem na 3:3) a vysokými závěry (164 v podání Wrighta a 170 ze strany Newtona). Sice jsem na vítěze tipoval bez zaváhání Petera Wrighta, ale v duchu jsem tušil, že to bude velmi vyrovnaný mač, což se potvrdilo. Hrálo se na plných devět setů a moc nechybělo, aby zápas došel až do legu náhlé smrti. Troufnu si hodnotit, že Wright vyhrál zaslouženě, jelikož byl zkrátka o ten jeden set stabilnější a silnější.

Simon Whitlock 5-4 Ian White

(3-1,3-2,3-1,2-3,3-1,1-3,1-3,1-3,4-2)

Rozhodně také parádní zápas, který nejprve vypadal jako jednoznačná záležitost pro Simona Whitlocka, jenž se poměrně snadno ujal vedení 4:1 na sety. Pak ale jako kdyby trošinku znervózněl a začal se bát o vítězství, čehož Ian neuvěřitelně využil a srovnal poměrně přesvědčivě na 4:4. Devátý set se nesl ve znamení nervozity z obou stran a pevnější nervy ukázal za vydatné podpory své půvabné přítelkyně Australan. Statisticky byl na tom po všech směrech lépe poražený, ale na to se bohužel nehraje.

První semifinálová dvojice tedy Wright vs. Whitlock. Favorita nemám, tipuji však Petera Wrighta, jelikož mi jeho forma na šampionátu přijde stabilnější.

Michael van Gerwen 5-3 Mark Webster

(3-0,3-1,3-2,1-3,3-0,2-3,0-3,3-1)

Tady zřejmě nikdo nepochyboval o jasném postupu Mighty Mika. Ten na svého soupeře vlétl opravdu famózně a za dvacet minut vedl 3:0 na sety (první set zavřel 121, 124 a 139 a spotřeboval na něj celkem pouhých 39 šipek !). Websterovo zpomalovací tempo však Holanďanovi evidentně nesedělo a následující sety se už nesly ve znamení trápení a občasných světlých momentů. Řekl bych, že pokud by Webster za stavu 3:4 z jeho pohledu dokázal trošku přitlačit a srovnat, měl šanci. Jenže on naopak nezahrál vůbec nic, a tak Van Gerwen zápas v pohodě dotáhl při podání svého soupeře do vítězného konce.

Adrian Lewis 5-1 James Wade

(3-1,3-2,3-2,0-3,3-0,3-1)

Čekal jsem velkou bitvu, ale ničeho jsem se nedočkal. Adrian Lewis se rychle ujal vedení 3:0 na sety a i dále pak kontroloval proti slabě hrajícímu Jamesi Wadovi zbytek utkání až do konce a hladce postoupil do semifinále po výsledku 5:1. Oba hráči určitě nepředváděli šipky, které umí. No doufejme, že v druhém semifinále uvidíme kvalitnější podívanou.

Druhá semifinálová dvojice tedy Van Gerwen vs. Lewis. Favoritem je určitě Van Gerwen, kterého i tipuji na vítěze, avšak dávám 60:40, jelikož pokud si Jackpot vybral dnes svůj špatný den, má šanci – připomínám, že vloni mu s Van Gerwenem chyběla pouze vítězná šipka, resp. dvě, které ve čtvrtfinále neproměnil.