PDC - quarterfinals (day 9) postřehy ze studia

30. 12. 2006
0

Včera jsem měl to štěstí si vyzkoušet spolukomentování ...
... čtvrtfinálových bojů mistrovství světa naživo přímo z televizního studia Sportu 1. A proto, kdo se náhodou koukal a slyšel, jak jsem občas blekotal, nechť to bere malinko s rezervou... :-) Přece jen více vidím do mezinárodního daňového poradenství (pro Mároše jsem tedy v podstatě účetní :-)) a komentovat šipky v televizi je trošinku jiné kafe. Navíc kromě jedné zkoušky jsem tak činil poprvé v životě a žádnej učenej z nebe nespadl jak se říká. Zvědavost mi však nedala, abych si to nevyzkoušel a mohl tak přidat některé osobní zážitky přímo z loňské návštěvy MS v Purfleetu.

K utkáním samotným musím poznamenat, že zcela splinily moje očekávání v tom smyslu, že první 2 čtvrtfinále budou velmi vyrovnaná a tedy mnohem více atraktivnější na sledování u TV, a že druhá 2 čtvrtfinále budou jasnou záležitostí Barneyho a Powera. Svědčí o tom i statistiky, které Lenon nakopíroval do článku.
Je škoda, že Colin Osborne neustál náskok, který si v zápase vytvořil, protože si výhru zasloužil více, avšak díky častým chybám v závěrečných dvou setech se o výhru sám připravil. Rozhodně měl ze všech 3 kvalifikantů největší šanci postoupit do semifinále.
Druhé utkání nejprve vypadalo, že Hammer Terry Jenkinse doslova zamete, nicméně za stavu 3:0 na sety hodně polevil a nechal Terryho nadýchnout a dostat se zpátky do zápasu. Předvedl neuvěřitelných 16 stoosmdesátek, což je zatím nejvíce v jednom utkání od začátku MS. Za stavu 4:3 skonzolidoval síly k závěrečnému náporu, aby v rozhodujícím setu zaslouženě korunoval kýžený postup do semifinále, ve kterém narazí na Powera. Připomínám, že loni prohrál ve velmi kvalitním utkání ve 3. kole právě s Powerem 4:0 na sety.
Barney ani Power ve svých utkáních své soupeře k ničemu výraznějšímu nepustili. Skvěle se proti Philu Taylorovi prezentoval Darren Webster, který v 5. setu průměrem přes 105 na 3 šipky vyhrál poměrem 3:0 na legy i navzdory Powerovým stoosmdesátkám, vždy po jedné ve všech 3 lezích. Navíc jako třešničku přidal v tomto setu i brilantní závěr 164.

Nezbývá, než se těšit na dnešní semifinálové duely, které začínají ve 20 hodin našeho času. Přenáší jak DSF a Skysports, tak opět i Sport 1. Dnes však ve studiu Sport 1 jako host někdo úplně jiný... Masakr.