PDC - second day: Lloyd out !

21. 12. 2005
0

Hned druhý den mistrovství přinesl obrovské překvapení
... kdy kvalifikant Gary Welding ukončil naděje světové jedničky Colina Lloyda na mistrovský titul PDC. Utkání jsem sledoval doma na DSF v přímém přenosu a byl to fakt mazec... Nejprve se Lloyd famózní hrou ujal vedení 2:0 na sety (průměr na 3 šipky v jednotlivých setů tuším necelých 113 ! a poté 105) a já si říkal, že ten zápas je o ničem. Pak ale začal úřadovat Welding, třetí set získal průměrem 110 na šipky ve svůj prospěch, což ho skvěle nastartovalo. Bohužel Lloyd už nedokázal zmobilizovat síly, navíc ve čtvrtém setu promarnil několik příležitostí na dablech, a tak se Gary mohl radovat z postupu do druhého kola přes prvního nasazeného v turnaji... V šipkách je hold možné všechno.

Na DSF bylo včera ještě možné shlédnout utkání americké jedničky Johna Kuczynskiho, který bez ztráty legu vyřadil slabě hrajícího Lionela Samse 3:0 a večer pak utkání Petera Manleyho proti asi zatím nejslaběji hrajícímu Kevinu Spiolkovi (s průměr na 3 šipky v zápase 70,44...) s konečným výsledkem 3:0 na sety, i když jednotlivé sety končily 3:2, 3:1 a 3:2.

Za zmínku určitě stojí i zatím nejdelší utkání prního kola Dennis Smith vs. Mark Salmon (hrálo se 27 legů z 33 možných), ve kterém byl nakonec šťastnější Dennis, kdy za stavu 0:2 na sety dokázal srovnat a v závěrečném setu dovršit zvrat poměrem 6:4 na legy...